CZYM JEST ŁADOWARKA DO SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?
Ładowarki do samochodów elektrycznych zasilają pojazdy elektryczne lub hybrydowe typu plug-in.
W naszej ofercie znajdują się modele wykorzystujące prąd zmienny (AC) i stały (DC). Wersje mobilne można wozić ze sobą w bagażniku, uniezależniając się od ogólnodostępnej infrastruktury.
Z kolei wersje naścienne posiadają wysoki stopień odporności na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mogą być montowane na świeżym powietrzu lub w pomieszczeniach (np. garażu).
Możliwość samodzielnego ładowania samochodu elektrycznego zwiększa komfort jego użytkowania, a także skraca czas potrzebny do naładowania baterii w pojeździe.
ŁADOWARKI DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH DO DOMU
Klientom indywidualnym proponujemy 3 podstawowe modele ładowarek AC pozwalające ładować samochody elektryczne w warunkach domowych.
ŁADOWARKI DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH DLA FIRM
Oferujemy stacje ładowania o mocy od 22 kW (AC) po 150 kW (DC) oraz systemy zarządzania.
Blisko 70% firm zapowiada, że w ciągu najbliższych 3 lat zainwestuje we flotę samochodów elektrycznych. Za taką decyzją przemawiają korzyści ekonomiczne – wyższe ceny EV są niwelowane znacznie niższymi kosztami eksploatacji. Przy uwzględnieniu rządowego dofinansowania całkowity koszt elektryka równa się z TOC pojazdu spalinowego w ok. 1 rok.
W odpowiedzi na zmiany w sektorze transportu, SolarSpot wraz z Partnerem EV+ stworzył ofertę skierowaną do firm. Oprócz stacji ładowania, oferujemy systemy zarządzania, które umożliwiają zdalne rozliczanie poszczególnych sesji ładowania.
Umów się na darmową analizę!
Wypełnij formularz!
PROFESJONALNE ŁADOWARKI DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH
Na czas ładowania wpływa moc ładowarki – domowa sieć o napięciu 230 V zapewnia maksymalną moc ładowania ok. 2 kW. Profesjonalne ładowarki AC do samochodów elektrycznych wykorzystują zasilanie trójfazowe, co zwiększa moc do 22,1 kW i umożliwia szybsze ładowanie pojazdu niż w przypadku zwykłych gniazdek elektrycznych.
Gwarancja
Gwarancja wynosi od 2 do 5 lat i obejmuje wymianę uszkodzonego urządzenia.
Wygoda
Urządzenia są bardzo lekkie (od 3 do 5 kg), dzięki czemu łatwo jest je przenosić, a ich montaż na ścianie jest nieinwazyjny.
Oszczędność
Niektóre modele pozwalają ustawić godziny ładowania, w trakcie pracy fotowoltaiki, dzięki czemu możesz zasilać PV energią słoneczną.
Szybsze ładowanie
Pełne naładowanie baterii o pojemności 50 KWh z tradycyjnego gniazdka może trwać nawet 22h.
Natomiast ładowarka trójfazowa AC o mocy do 22,1 kW skróci ten czas do ok. 4,5h, a stacja DC o mocy 100 kW naładuje akumulator w blisko 0,5h.
Regulacja ładowania
Niektóre modele umożliwiają regulację ładowania, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkiej rezerwy mocy. Ustawiając maksymalną moc ładowarki, zmniejsza się ryzyko wyłączenia zasilania budynku wynikające z przeciążenia sieci.
Model Pulsar Plus wraz z dodatkowym wyposażeniem płynnie dostosowuje maksymalną moc ładowania do limitu dostępnej rezerwy.
Moc ładowania
Nasza podstawowa oferta zawiera ładowarki o mocy do 22,1 kW – to najpowszechniej stosowany rodzaj stacji AC dostępny na rynku.
Moce przetwornic pokładowych (OBC) w autach elektrycznych są wyraźnie niższe (zazwyczaj 7,4 kW lub 11kW), więc nie ma potrzeby stosowania ładowarek AC o mocy większej niż 22,1 kW.
Bezpieczeństwo
Ładowarka do samochodów elektrycznych jest zabezpieczona przed ewentualnymi przeciążeniami, zwarciami i przepięciami.
Posiada wyłącznik różnicowoprądowy (RCD), monitoruje temperaturę i napięcie, a także sprawdza stan połączenia jeszcze przed rozpoczęciem ładowania.
JAK DZIAŁAJĄ STACJE ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH?
Ładowarki DC i AC
Ładowarki do samochodów elektrycznych DC zasilają bezpośrednio baterie samochodu elektrycznego, więc szybkość ładowania zależy głównie od dwóch czynników: mocy ładowarki i dopuszczalnej mocy ładowania BMS samochodu.
Z kolei ładowarki AC ładują w sposób pośredni, wykorzystując przetwornicę OBC (on-board charger) znajdującą się w pojeździe. Za sprawą konwertera AC/DC dochodzi do zmiany prądu zmiennego na stały, a następnie ładowane są baterie. Szybkość ładowania uzależniona jest od mocy ładowarki oraz mocy OBC.