Wiaty fotowoltaiczne

CZYM SĄ WIATY FOTOWOLTAICZNE?

wiata fotowoltaiczna carport

Wiaty fotowoltaiczne to specjalne systemy zadaszenia obsługujące panele fotowoltaiczne.

Wiatę fotowoltaiczną często wykorzystuje się jako dach nad tarasem lub miejscem parkingowym, który jednocześnie produkuje energię odnawialną na potrzeby oświetlenia, pomp ciepła lub ładowania samochodów elektrycznych.

Konstrukcja może stanąć na prywatnych lub firmowych posesjach, parkingach hoteli, urzędów, uczelni wyższych, centrów handlowych oraz stacjach benzynowych. Wiaty fotowoltaiczne obsługują dowolny rodzaj paneli fotowoltaicznych i cechują się dużą swobodą koncepcyjną – możesz dobrać liczbę stanowisk zależnie od potrzeb.

JAKIE KORZYŚCI NIOSĄ WIATY FOTOWOLTAICZNE?

Produkcja energii elektrycznej

Wiata fotowoltaiczna pozwala produkcję energii elektrycznej w miejscach, w których montaż tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej jest niemożliwy.

Ładowanie samochodów elektrycznych

Energia słoneczna zasila baterie w samochodach elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in.

Miejsce parkingowe

Wiata samochodowa (carport) tworzy zacienione miejsce parkingowe z wygodnym dostępem do stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Ochrona samochodu

Wiaty fotowoltaiczne chronią samochód przed szkodliwym działaniem deszczu, śniegu, wiatru i promieniowania słonecznego.

Krótki czas realizacji

Małe wiaty fotowoltaiczne nie wymagają pozwolenia na budowę, co znacznie skraca czas realizacji projektu.

Lepszy stan samochodu

Innowacyjny system uszczelnień gwarantuje najwyższą szczelność zadaszenia, dzięki czemu samochód nie nagrzewa się, a karoseria pozostaje czysta i nieuszkodzona.

WIATY FOTOWOLTAICZNE OD SOLARSPOT

Każda wiata fotowoltaiczna od SolarSpot
posiada dwa rodzaje gwarancji:
2 lata gwarancji na powłokę
25 lat gwarancji na konstrukcję

W naszej ofercie są wiaty fotowoltaiczne
o rozstawie nóg od 3 do 5 metrów.

Tworzymy konstrukcje dopasowane zarówno do samochodów osobowych, jak i dostawczych. Uwzględniamy ewentualną rozbudowę o kolejne stanowiska parkingowe w przyszłości.

Podpory mogą znajdować się na środku lub po jednej stronie, dzięki czemu wjazd i wyjazd samochodem jest bardzo łatwy. Przestrzeń pod wiatą fotowoltaiczną jest na tyle duża, że umożliwia swobodne otwieranie drzwi pojazdu.

Umów się na darmową analizę!
Wypełnij formularz!
  WIZYTA

  Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

  SPOTKANIE

  Umówimy się na spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie.

  OFERTA

  Na podstawie zebranych informacji przedstawimy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

  REALIZACJA

  Dostarczymy komponenty i zrealizujemy projekt zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

  OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

  Będziemy serwisować sprzęt i monitorować działanie systemów po ich wykonaniu.

  WIATY SAMOCHODOWE - CARPORT

  Czym jest carport?

  Carport to wiata samochodowa, która łączy fotowoltaikę ze stacją ładowania samochodów elektrycznych. Może być przeznaczony dla jednego (od 3 do 4 m) lub kilku pojazdów (od 5 do 7 m).

  Z jednej strony carporty przynoszą korzyści wynikające z fotowoltaiki, czyli zmniejszenie kosztów energii oraz zwiększenie niezależności energetyczną. Z drugiej zaś - umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych energią oraz zapewniają ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

  Carporty dla firm

  Wiaty fotowoltaiczne typu carport można zamontować na posesjach firmowych i wykorzystywać na potrzeby służbowej floty samochodów elektrycznych.

  Pracownicy mogą ładować PV w godzinach pracy, po czym z pełną baterią wracać do domu. W ten sposób zmniejszają się koszty eksploatacji pojazdów, zwiększa zaś wygoda ich użytkowania. Firma czerpie wymierne korzyści finansowe z inwestowania we flotę PV, a jednocześnie zyskuje wizerunek marki przyjaznej środowisku.

  BUDOWA WIATY FOTOWOLTAICZNEJ

  Wiatę fotowoltaiczną buduje się od podstaw.

  Paneli fotowoltaicznych nie można mocować do istniejącej wiaty samochodowej, gdyż zazwyczaj nie ma ona wystarczającej odporności na obciążenie.

  Wszystkie elementy stelażu są ocynkowane.

  Wykonane są ze stali walcowanej, która jest lekka, a przy tym bardzo mocna. Standardowa konstrukcja nie posiada ścianek, choć istnieje możliwość ich dołożenia.

  Panele fotowoltaiczne są podparte na płatwiach.

  Wiaty fotowoltaiczne składają się z parzystej liczby paneli. Najczęściej mają od 6 do 12 ogniw, jednak możemy zaprojektować również większe instalacje.

  Masz pytania?

  Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.