Fotowoltaika dla przemysłu

Fotowoltaika dla przemysłu

Koszty prowadzenia działalności stale rosną, co wymusza na przedsiębiorcach szukanie realnych oszczędności na wielu polach. Niestety niektórych wydatków nie da się tak po prostu zmniejszyć – widać to szczególnie w przypadku opłat za energię elektryczną, które mogą być bardzo obciążające dla firmowych funduszy. Droższy prąd oznacza konieczność podnoszenia cen oferowanych usług czy produktów, a to sprawia, że konkurencyjność danej firmy na rynku maleje. Co robić w takiej sytuacji?

Idealnym rozwiązaniem będzie inwestycja w przemysłowe instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym możliwe jest znacznie obniżenie kosztów ponoszonych w związku z wykorzystaniem energii elektrycznej w firmie. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami SolarSpot w celu omówienia korzystnych rozwiązań dla Twojego przedsiębiorstwa!

Instalacja fotowoltaiczna dla przemysłu – oszczędności dla małych, średnich i dużych firm

Każda firma może korzystać z własnej instalacji fotowoltaicznej, produkującej energię elektryczną ze słońca. Systemy PV zapewniają bezpieczeństwo energetyczne, niezależność od dostawców prądu oraz szereg innych korzyści na wielu polach – w tym przede wszystkim możliwość zwiększenia opłacalności prowadzonego biznesu. Niższe rachunki za energię to więcej pieniędzy w kieszeniach przedsiębiorców, które można przeznaczyć na dalszy rozwój firmy.

System fotowoltaiczny to nie wydatek, lecz opłacalna inwestycja. Jej największe zalety widoczne są w dłuższej perspektywie czasu – optymalizacja kosztów, poprawa efektywności biznesu czy polepszenie wizerunku firmy to tylko niektóre z nich. Przekonaj się, że montaż instalacji fotowoltaicznej dla sektora przemysłowego to świetnie rozwiązanie w każdym przypadku.

Dlaczego fotowoltaika dla przemysłu to doskonały wybór?

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla firm i zakładów przemysłowych gwarantuje wymierne korzyści dla przedsiębiorstw o różnych potrzebach energetycznych:

 • możliwość produkcji prądu z darmowego, ekologicznego źródła – energia słoneczna do Twojej dyspozycji;
 • długofalowe oszczędności w związku z niższymi rachunkami za energię;
  stosunkowo niskie koszty instalacji w porównaniu do otrzymanych korzyści – pieniądze zaoszczędzone na niższych rachunkach umożliwiają częściowe spłacanie inwestycji;
 • uniezależnienie się od sieci energetycznej – w tym od ryzyka wzrostu cen czy ewentualnych przerw w dostawach prądu;
 • szybki zwrot inwestycji – już od 2,5 lat;
 • zoptymalizowanie stałych kosztów prowadzenia działalności;
 • realny wpływ na środowisko naturalne – inwestycja w elektrownię słoneczną pozwala zadbać o planetę m.in. dzięki zmniejszeniu emisji CO2 oraz pyłów zawieszonych;
 • fotowoltaika dla przemysłu to lepszy wizerunek firmy w oczach klientów i kontrahentów – wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej to jasny sygnał, że dany podmiot podejmuje odpowiednie działania z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

By w pełni docenić możliwości instalacji fotowoltaicznej i maksymalnie wykorzystać jej efektywność oraz potencjał produkcyjny, konieczne jest dostosowanie mocy planowanego systemu do zapotrzebowania energetycznego firmy.

Umów się na darmową analizę!
Wypełnij formularz!
  WIZYTA

  Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

  SPOTKANIE

  Umówimy się na spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie.

  OFERTA

  Na podstawie zebranych informacji przedstawimy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

  REALIZACJA

  Dostarczymy komponenty i zrealizujemy projekt zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

  OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

  Będziemy serwisować sprzęt i monitorować działanie systemów po ich wykonaniu.

  Dobierz panele fotowoltaiczne zgodnie z zapotrzebowaniem Twojego zakładu

  Panele fotowoltaiczne dla przemysłu mogą tworzyć instalacje o różnej mocy – specjaliści z SolarSpot pomagają przedsiębiorcom wybierać systemy fotowoltaiczne o odpowiedniej wydajności, odpowiadającej wymaganiom konkretnej firmy. Przewymiarowana, zbyt duża instalacja wiąże się z wydłużonym zwrotem inwestycji, a do tego sprawia, że zakład nie jest w stanie wykorzystać w pełni wyprodukowanej energii.

  Na zgłoszenie - mikroinstalacja

  Systemy o mocy do 50 kWp. Mała biurokracja – brak kosztów związanych z przyłączeniem do sieci energetycznej i rozliczeniem.

  Mała instalacja fotowoltaiczna dla przemysłu

  Systemy o mocy od 50 do 100 kWp. Pojawia się konieczność przyłączenia do sieci – koszty dzielone są po równo między inwestora a zakład energetyczny.

  Średnia/duża instalacja przemysłowa

  Systemy o mocy od 1000kWp i więcej. Tak rozbudowane elektrownie słoneczne wymagają uzyskania koncesji.

  Fotowoltaika przemysłowa – skontaktuj się z ekspertami SolarSpot

  Zachęcamy do skorzystania z kompleksowych usług SolarSpot z zakresu fotowoltaiki dla przemysłu. Doradzamy klientom w zakupie konkretnych paneli PV, pomagamy dobrać moc systemu do rzeczywistego zapotrzebowania zakładu, wykonujemy projekt oraz montaż paneli fotowoltaicznych – możesz mieć pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony od A do Z przez wykwalifikowanych specjalistów. Zapraszamy do kontaktu już teraz!

  Zadzwoń!

  Masz pytania?

  Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.