Napisali o nas

Dziękujemy mediom za zainteresowanie działalnością i planami rozwojowymi firmy SolarSpot. Zapraszamy do Biura Prasowego lub do kontaktu: pr@solarspot.com.pl.

Zachęcamy do czytania materiałów bezpośrednio na stronach branżowych mediów oraz lokalnych, ogólnopolskich i zagranicznych. Poniżej niektóre z nich:

SolarSpot: Giełda kusi reprezentantów OZE (18.10.2021)

Firma działająca w branży fotowoltaicznej, kierująca swoją ofertę głównie do klientów biznesowych, zamierza w I półroczu przyszłego roku zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Na razie jednak trwa proces przekształcania w spółkę akcyjną, który ma zakończyć się jeszcze w tym roku. (…)

parkiet_logo

Czytaj więcej: www.parkiet.com

Co po Moim Prądzie? Firmy instalacyjne chcą zwiększać zatrudnienie (07.10.2021)

(…) W ostatnim czasie zaczynają pojawiać się opinie, że wraz z wyczerpaniem się środków z Mojego Prądu i zapowiadanymi zmianami legislacyjnymi rynek się ostudzi i zainteresowanie energią odnawialną wśród Polaków zmaleje. Firmy instalacyjne są jednak innego zdania. Pracują nad dywersyfikacją ofert i zapowiadają zwiększenie zatrudnienia – pisze Radosław Błoński.

(…) – Zakładamy, że najbliższe miesiące to dla nas czas dużego wzrostu. Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii przez klientów indywidualnych i biznesowych oceniamy na coraz większe. Oczywiście wprowadzane dotacje wspierają rozwój rynku, więc wypatrujemy ich podobnie jak nasi klienci – komentuje Przemysław Błaszczyk. (…)

Czytaj więcej: www.gramwzielone.pl

SolarSpot planuje debiut na GPW w ’22 (05.10.2021)

SolarSpot, spółka z branży fotowoltaicznej, chce pozyskać finansowanie na dalszy rozwój i planuje debiut giełdowy w 2022 roku – poinformowała spółka w komunikacie.

Obecnie spółka prowadzi proces przekształcenia w spółkę akcyjną.

“Chcielibyśmy, aby pozyskane finansowanie pozwoliło nam zrealizować plany związane ze wzrostem skali prowadzonej działalności oraz jej zakresem, np. realizacją zaawansowanych projektów biznesowych w segmencie instalacji powyżej 1 MWp” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym wiceprezes spółki Robert Marczak. (…)

Czytaj więcej: www.biznes.pap.pl

SolarSpot podwoił przychody (05.10.2021)

W pierwszej połowie 2021 roku działająca na rynku fotowoltaicznym firma SolarSpot wypracowała ponad 30 mln zł przychodów, czyli więcej niż wyniosły przychody ze sprzedaży w całym 2020 r. Firma planuje pozyskać finansowanie na dalszy rozwój, wchodząc na giełdę.

(…) – Dywersyfikujemy źródła naszych przychodów, systematycznie rozwijając wachlarz oferowanych produktów i powiększając nasze siły sprzedażowe zarówno wewnętrzne, jak i w sieci partnerskiej – mówi Przemysław Błaszczyk, prezes zarządu SolarSpot. (…)

Czytaj więcej: www.gramwzielone.pl

SolarSpot planuje zadebiutować na giełdzie (05.10.2021)

(z jęz. ang. SolarSpot plans to debut on WSE in 2022)

Firma fotowoltaiczna SolarSpot planuje pozyskać finansowanie na dalszy rozwój i zamierza zadebiutować na giełdzie w 2022 roku, poinformowała firma. Obecnie SolarSpot jest w trakcie przekształcania w spółkę akcyjną.

(…) SolarSpot wypracował w 2020 roku ponad 28 mln zł przychodów ze sprzedaży, pięciokrotnie więcej niż w 2019 roku oraz 2,3 mln zł zysku. (…)

Czytaj więcej: www.wbj.pl

SolarSpot szuka inwestorów (04.10.2021)

Planowana likwidacja opustów dla prosumentów to dla SolarSpotu dobre wieści. Planuje ofertę na 30 mln zł, debiut na giełdzie i przejęcia konkurentów.

(…) Po trzech latach działania SolarSpot szykuje się do biznesowego skoku, czyli wejścia na giełdę.

Plan na 5 proc. rynku
– Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy wprowadzimy firmę od razu na główny parkiet, czy najpierw na NewConnect – mówi Przemysław Błaszcz, prezes SolarSpotu. (…)

Czytaj więcej: www.pb.pl

Fotowoltaika (4.09.2020)

“Instalacja fotowoltaiczna to sposób na tani prąd nie tylko dla indywidualnych gospodarstw domowych. Coraz częściej po to rozwiązanie sięgają firmy, a także duże obiekty sportowe. Jedną z najgłośniejszych tego rodzaju instalacji w ostatnim czasie jest bez wątpienia montaż paneli słonecznych na dachu ERGO ARENY. Projekt tym bardziej wart uwagi, że zrealizowany przez wielkopolską firmę SolarSpot.”

Czytaj więcej: sukcespopoznansku.pl

Gdańska Ergo Arena wchodzi w fotowoltaikę (16 .07.2020)

(…) “Firma SolarSpot z Wielkopolski zamontuje na Ergo Arenie 246 modułów fotowoltaicznych. Poza 246 monokrystalicznymi, fotowoltaicznymi modułami (o mocy 405 W każdy), na hali zamontowane zostaną również cztery inwertery (25 kW) marki SolarEdge. Projekt zrealizowano na zabezpieczeniach oraz przewodach dedykowanych instalacjom fotowoltaicznym, a planowana, sumaryczna moc inwestycji to 99,63 kWp.” (…)

Czytaj więcej: www.wnp.pl

Gdańsk. Proekologiczne nowości na dachach Dr. Oetkera i Ergo Areny (14.07.2020)

(…) W ostatnich dniach operator trójmiejskiej hali sportowo-widowiskowej wyłonił wykonawcę instalacji fotowoltaicznej na dachu obiektu. Będzie nim firma SolarSpot z Wielkopolski, która zamontuje na Ergo Arenie 246 modułów fotowoltaicznych. Całość inwestycji, którą przeprowadzi Spółka Hala Gdańsk-Sopot, sfinansuje Pomorski Fundusz Pożyczkowy.

Poza 246 monokrystalicznymi, fotowoltaicznymi modułami (o mocy 405 W każdy), na hali zamontowane zostaną również cztery inwertery (25 kW) marki SolarEdge. Projekt zrealizowano na zabezpieczeniach oraz przewodach przeznaczonych do instalacji fotowoltaicznych, a planowana, sumaryczna moc inwestycji to 99,63 kWp (jeden kilowatopik to tysiąc watów, a moc jednego modułu pomnożona przez 246 da maksymalną moc generatora zamontowanego na dachu). (…)

Czytaj więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

Hale namiotowe z fotowoltaiką? Rozwiązanie unikalne na rynku! (10.11.2020)

Pol-Plan jest jednym z głównych producentów wieloletnich hal namiotowych na rynku europejskim. We współpracy z SolarSpot zrealizował pierwszą halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną. Instalacja o mocy 14,52 kWp składa się z 36 paneli Risen (panel o mocy 410W). To rozwiązanie unikalne na rynku! (…)

Czytaj więcej: magazynbiomasa.pl

Pol-Plan we współpracy z SolarSpot wykonuje namioty imprezowe z instalacją fotowoltaiczną (9.11.2020)

(z jęz. franc. Pol-Plan en collaboration avec SolarSpot réalise des chapiteaux avec une installation photovoltaïque)

Pol-Plan, jeden z wiodących producentów wielosezonowych magazynów czasowego składowania na rynku europejskim, we współpracy z SolarSpot, wyprodukował pierwszy namiot imprezowy z instalacją fotowoltaiczną. Instalacja o mocy 14,52 kWp złożona z 36 paneli Risen jest unikatowa na rynku. (…)

Czytaj więcej: www.batirama.com

Polskie firmy z fotowoltaiką na halach namiotowych [wideo] (8.11.2020)

Pol Plan Solarspot instalacja PV hala namiotowa 360px.jpgPolskie firmy Pol-Plan i Solarspot opracowały interesujące rozwiązanie polegające na wyposażeniu hal namiotowych w systemy fotowoltaiczne. Moduły montowane są na specjalnej konstrukcji na dachu, wykonanym z PCV. Stosowane są moduły PV Risen Energy 410 Wp. (…)

Czytaj więcej: satkurier.pl

Hala namiotowa wraz z fotowoltaiczną instalacją dachu zakończoną (6.11.2020)

(z jęz. niem. Zelthalle mit Photovoltaik-Dachinstallation fertiggestellt)

(…) We współpracy z SolarSpot Pol-Plan zrealizował pierwszą halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną.(…)

Czytaj więcej: www.handwerkundbau.at

Fotowoltaiczna hala namiotowa do zasilania energią słoneczną (5.11.2020)

(z jęz. ang. Photovoltaic tent hall for temporary solar power supply)

Polish companies Pol-Plan and Solarspot have developed a solution to equip tent halls with photovoltaic systems. The modules are mounted on a special construction above the roof, made of PVC. (…)

Czytaj więcej: www.pv-magazine.com

Hala namiotowa z fotowoltaiką (5.11.2020)

Pol-Plan jeden z głównych producentów wieloletnich hal namiotowych na rynku europejskim we współpracy z SolarSpot zrealizował pierwszą halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną. Instalacja o mocy 14,52 kWp składa się z 36 paneli Risen (panel o mocy 410W) i jest rozwiązaniem unikalnym na rynku.(…)

Czytaj więcej: logistyczny.com

Pol-Plan i SolarSpot stawiają hale namiotowe z fotowoltaiką (2.11.2020)

Producent hal namiotowych Pol-Plan we współpracy z działającą na rynku fotowoltaicznym spółką SolarSpot zrealizował pierwszą halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną. Jak zapewnia Pol-Plan jest to unikalne, pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na rynku, w którym zastosowano instaslację PV o takiej mocy.(…)

Czytaj więcej: www.gramwzielone.pl

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.