Klienci indywidualni

FOTOWOLTAIKA DLA DOMU

Gospodarstwa domowe w coraz większym stopniu polegają na urządzeniach elektrycznych. Obecnie trudno nawet wyobrazić sobie dom, w którym nie znajdują się różnego rodzaju sprzęty AGD i RTV. Elektronika pomaga w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz zapewnia doskonałe źródło rozrywki. Czym jednak więcej urządzeń – tym wyższe zużycia energii elektrycznej, a przy drastycznie rosnących cenach prądu rachunki stają się coraz większe i bardziej uciążliwe.

Sposobem na obniżenie wydatków rodziny jest fotowoltaika dla domu. Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu lub posesji produkują prąd bezpośrednio z promieni słonecznych. Wytworzona energia zasila domowe urządzenia, dzięki czemu nie musisz pobierać jej z sieci, więc Twoje rachunki stają się o wiele niższe.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ W TWOIM DOMU

ZWROT INWESTYCJI

Energia słoneczna to nie tylko sposób na uniknięcie rosnących cen energii, ale też szansa na cieszenie się darmową energią – wystarczy odpowiednio dopasować moc instalacji fotowoltaicznej do swojego zapotrzebowania. W ten sposób środki zainwestowane w system fotowoltaiczny zwracają się w formie regularnych oszczędności, a dostępne opcje dofinansowania jeszcze bardziej skracają okres zwrotu inwestycji.

ROZWIĄZANIA DOPASOWANE DO TWOICH POTRZEB

Nie każda instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wytworzyć energię elektryczną w takiej samej ilości – bardzo wiele zależy w tej kwestii od tego, jaka jest moc paneli fotowoltaicznych. Nasze usługi to nie tylko gwarancja profesjonalnego montażu instalacji, ale przede wszystkim zaprojektowanie jej pod kątem rzeczywistych potrzeb każdego indywidualnego klienta.

NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA

Produkcja prądu na własne potrzeby pozwala na ograniczenie ilości energii pobieranej z zewnętrznej sieci elektroenergetycznej lub, w zależności od mocy instalacji, całkowitą niezależność energetyczną. Nadmiar wyprodukowanej energii zostaje odprowadzony do sieci, z której może być pobierany w chwili niższych możliwości produkcyjnych, dzięki czemu korzyści z instalacji można czerpać przez cały rok.

NIŻSZE KOSZTY UTRZYMANIA

Urządzenia elektryczne i nowe technologie mogą ułatwić życie, jednak prowadzą również do wyższych kosztów utrzymania domu z powodu większego zapotrzebowania na prąd. Wybór energii pochodzącej z promieniowania słonecznego to skuteczny sposób na obniżenie wydatków związanych ze zużyciem energii elektrycznej w Twoim gospodarstwie domowym. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to inwestycja w niższe rachunki.

POZYTYWNY WPŁYW NA ŚRODOWISKO

Wybór odnawialnych źródeł energii to decyzja korzystna zarówno dla domowego budżetu, jak i stanu środowiska naturalnego. Zwiększający się udział prosumentów w rynku energetycznym, pozwala na stopniowe zmniejszanie jego zależności od prądu produkowanego w elektrowniach węglowych. Zakładając instalację fotowoltaiczną w swoim domu, czynisz więc ważny krok w walce o czyste powietrze i pozbycie się smogu.

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Wyceń

BILANSOWANIE 1:1

Zdecyduj się na bilansowanie 1:1 i odzyskaj 100% energii wyprodukowanej z fotowoltaiki. Jeśli jesteś w taryfie G12w, możesz wysłać nadwyżki do sieci, po czym odebrać tyle energii, ile wcześniej zmagazynowałeś – nie ponosząc żadnych strat!   

Co zyskasz, decydując się bilansowanie 1:1?

 • 100% energii z fotowoltaiki wraca do Ciebie – ile wyprodukujesz, tyle odzyskasz,  
 • Niższy koszt początkowy inwestycji – brak potrzeby przewymiarowania instalacji,
 • Szybki czas zwrotu inwestycji (średnio 6 lat), 
 • Brak zmiennych kosztów dystrybucji energii.

W ramach usługi otrzymasz 5 napraw w roku, wsparcie aż 9 specjalistów (w tym napraw np. sprzętu AGD i RTV), a także gwarancję darmowej wymiany uszkodzonych komponentów instalacji i/lub pompy ciepła.

Dowiedz się więcej!

POSTAW NA JAKOŚĆ I DOŚWIADCZENIE

Współpraca z SolarSpot to gwarancja satysfakcji. Dzięki naszemu doświadczeniu w branży energii odnawialnej i wiedzy, jaką zdobyliśmy podczas współpracy z tysiącami klientów, jesteśmy w stanie doradzić, które rozwiązanie przyniesie Ci największe korzyści. Dopasujemy instalację do Twoich potrzeb i możliwości, a także wskażemy Ci wszystkie dostępne formy dofinansowania.

PROSTE I PRZEJRZYSTE ZASADY WSPÓŁPRACY

Podczas darmowego spotkania przedstawimy Ci wszystkie dostępne rozwiązania, zarówno pod kątem doboru poszczególnych komponentów instalacji fotowoltaicznej, jak i możliwości uzyskania dofinansowania. Umowa z nami nie zawiera żadnych ukrytych warunków – dostajesz dokładnie to, na czym Ci zależy i na takich warunkach, jakie są dla Ciebie najlepsze.

ZAPEWNIONA OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

Nasze usługi nie kończą się tuż po wykonaniu montażu - jesteś w stałym kontakcie z doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Nasze ekipy sprawdzają działanie systemu przed jego uruchomieniem oraz dostarczają Ci dedykowaną aplikację do monitorowania. Zyskasz dostęp do informacji o ilości wyprodukowanej energii oraz wgląd w dane historyczne.

MONTAŻ OD CERYFIKOWANYCH EKIP

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na wiele lat, dlatego ogromne znaczenie dla jej bezproblemowego działania ma wykonanie prawidłowego montażu. Nasi eksperci dokonują audytu, podczas którego zbierają dane techniczne potrzebne do wykonania projektu. Następnie certyfikowane ekipy wykonują sprawny montaż w ustalonym wcześniej terminie.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI PANELE SŁONECZNE

Oferujemy komplementy od sprawdzonych producentów, którzy znajdują się w TOP 10 światowego rankingu. Nasze panele fotowoltaiczne osiągają wydajność na poziomie ok. 20%, a inwertery wyróżniają się sprawnością na poziomie blisko 98%. Wysoka jakość komponentów zapewnia długą i bezawaryjną pracę instalacji.

PROJEKT INSTALACJI UWZGLĘDNIAJĄCY TWOJE POTRZEBY

Za każdym razem dobieramy instalację fotowoltaiczną do Twojego zużycia energetycznego oraz możliwości konstrukcyjnych budynku. Dzięki temu otrzymasz dokładnie taki projekt, jaki zaspokoi Twoje potrzeby, przynosząc jednocześnie oszczędność na rachunkach za energię.

REALIZACJA FORMALNOŚCI ZWIĄZANYCH Z FINANSOWANIEM

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak skomplikowane i czasochłonne mogą być sprawy urzędowe. Właśnie dlatego dbamy o to, aby nasi klienci nie musieli martwić się kwestiami składanych wniosków o dotację – zadbamy za Ciebie o formalności związane z programami dofinansowań.

DOFINANSOWANIE DO FOTOWOLTAIKI

Fotowoltaika dla domu przynosi oszczędności na rachunkach za prąd. Własna produkcja prądu pozwoli Ci zasilać na bieżąco wszystkie urządzenia domowe, a nadwyżki możesz przechowywać w sieci lub prywatnym magazynie energii. Pobierasz z zewnątrz mniej prądu, więc mniej płacisz na rachunkach z energetyki.

Instalacja fotowoltaiczna nie stanowi obciążenia dla środowiska naturalnego. Nie emituje żadnych zanieczyszczeń ani hałasu, a jej żywotność wynosi min. 25 lat. Sięgając po energię słoneczną, dbasz o lepszą przyszłość swoich dzieci i wnuków. Zmniejszając swój szkodliwy wpływ na środowisko, przyczyniasz się do budowania zdrowej i bezpiecznej przyszłości przyszłych pokoleń.

Program Mój Prąd

Mój Prąd to rządowy program dofinansowań skierowany do osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Oferuje dotację na zakup i montaż nowego systemu fotowoltaicznego o mocy do 10 KW.

W zapowiedzianej na 2022 r. czwartej edycji programu dofinansowaniem zostaną objęte również rozwiązania sprzyjające autokonsumpcji, czyli:

 • magazyny energii,
 • magazyny chłodu lub ciepła,
 • systemy zarządzania energią.

Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 500 zł. Z programu mogą skorzystać tylko prosumenci w nowym systemie rozliczeń net-billing.

Dowiedz się więcej!

Program Czyste Powietrze

Z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych lub wydzielonego w nich lokalu mieszkaniowego. Zależnie od wysokości dochodów wyróżnia się dwa poziomy finansowania:

 • poziom podstawowy – do 30 tys. zł,
 • poziom rozszerzony – do 37 tys. zł.

Program Czyste Powietrze obejmuje dofinansowywanie fotowoltaiki do 5 tys. zł, jeśli inwestycja jest połączona z wymianą źródła ciepła na bardziej efektywne.

Dotacją objęte są m.in:

 • wykonanie audytu energetycznego,
 • prac termomodernizacyjnych,
 • wymianę ogrzewania i instalacji cwu.,
 • zakup i montaż pompy ciepła.
Dowiedz się więcej!

DARMOWE UBEZPIECZENIE FOTOWOLTAIKI

Decydując się na fotowoltaikę, otrzymasz od nas w prezencie darmowe ubezpieczanie na  rok. Twoja instalacja zostanie objęta ochroną przed kradzieżą, zniszczeniem czy przepięciem, a także –  co jest zupełną nowością na rynku – przed ryzykiem niższej produkcji energii. Jeśli wskutek awarii panele przestaną działać, ubezpieczenie pokryje równowartość prądu, który stracisz!

Dowiedz się więcej!

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić!
Umów się na darmową analizę: Wypełnij formularz
  UMÓW WIZYTĘ EKSPERTA

  Wypełnij formularz kontaktowy

  SPOTKANIE

  Nasz ekspert ds. fotowoltaiki skontaktuje się z Tobą w celu uzgodnienia terminu spotkania

  OFERTA

  Na podstawie zebranych informacji przedstawimy ofertę realizacji instalacji

  REALIZACJA

  Wykonamy instalację i zaczniesz oszczędzać!

  PROFESJONALNA OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

  Monitorujemy działanie Twojej instalacji 24/7

  Masz pytania?

  Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.