Hale namiotowe

FOTOWOLTAIKA NA HALI NAMIOTOWEJ

Fotowoltaika - hale namiotowe

Hale namiotowe wykorzystuje się w przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych z uwagi na szybkie i korzystne pod względem ekonomicznym zwiększenie dostępnej przestrzeni. Obiekty tego typu równie dobrze sprawdzą się jako hale sportowe czy hale produkcyjne.

Solidna konstrukcja czyni z hali namiotowej inwestycję, która sprawnie działa przez wiele lat. Nie tylko jednak samo postawienie obiektu, ale także jego eksploatacja wyróżnia się niewielkimi kosztami.

Do zasilania maszyn i systemów możesz wykorzystać energię słoneczną. Fotowoltaika na halach namiotowych pozwala obniżyć koszty prowadzonej działalności przemysłowej lub rolniczej.

DLACZEGO FOTOWOLTAIKA NA HALI NAMIOTOWEJ SIĘ OPŁACA?

Szybki montaż

Montaż hali namiotowej trwa krócej niż tradycyjnego obiektu, a instalacja fotowoltaiczna powstaje zazwyczaj w ciągu kilku dni, po czym działa z wysoką efektywnością przez co najmniej 25 lat

Niska cena

Koszt postawienia hali namiotowej jest znacznie niższy niż murowanego budynku, a inwestycja w instalację fotowoltaiczną na jej dachu zwraca się zwykle w przeciągu kilku lat.

Oszczędność

Obniżasz koszty energii elektrycznej, gdyż zasilasz urządzenia w hali namiotowej prądem wyprodukowanym przez panele fotowoltaiczne umieszczone na jej dachu

Stabilność konstrukcji

Stabilność wyróżnia nie tylko instalację fotowoltaiczną, ale także całą halę namiotową, która chroni zwierzęta i sprzęt przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych

HALE DLA PRZEMYSŁU

Hala przemysłowa

Stworzenie instalacji fotowoltaicznej dla hali namiotowej wykorzystywanej w celach przemysłowych pozwala zmniejszyć koszty prowadzonej działalności. Panele produkują energię elektryczną na potrzeby sprzętów i systemów, obniżając koszty i zwiększając niezależność energetyczną.

Dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej, firma nie tylko unika podwyżek cen prądu, ale także zyskuje wizerunek marki przyjaznej środowisku. Hale namiotowe można z powodzeniem wykorzystać w produkcji wielkoprzemysłowej, myjniach samochodowych oraz sortowniach spożywczych i odpadowych.

Sprawdź ofertę dla firm!

HALA ROLNICZA

Hala namiotowa dla bydła

Hala namiotowa dla bydła nie tylko zapewniania zwierzętom bezpieczne schronienie, ale także umożliwia stworzenie im warunków maksymalnie zbliżonych do tych, jakie panują w tradycyjnych oborach. Może posiadać wydzielone pomieszczenia na paszę lub słomę, osobne boksy dla zwierząt czy przestrzeń magazynową.

Nowoczesne hale namiotowe mogą służyć jako: obora dla bydła opasowego, hala udojowa dla krów, wiata dla bydła mięsnego, obora dla byków czy hala dla bydła mlecznego. A umieszczona na ich dachu instalacja fotowoltaiczne będzie produkować energię na potrzeby sprzętu rolniczego.

Sprawdź ofertę dla agrobiznesu!

Umów się na darmową analizę!
Wypełnij formularz!




    WIZYTA

    Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

    SPOTKANIE

    Umówimy się na spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie.

    OFERTA

    Na podstawie zebranych informacji przedstawimy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

    REALIZACJA

    Dostarczymy komponenty i zrealizujemy projekt zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

    OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

    Będziemy serwisować sprzęt i monitorować działanie systemów po ich wykonaniu.

    HALA NAMIOTOWA A POZWOLENIE NA BUDOWĘ

    Czy hala namiotowa wymaga
    pozwolenia na budowę?

    W rozumieniu przepisów prawa budowlanego hala namiotowa nie jest budynkiem ani obiektem tzw. małej architektury. Ogromne znaczenie ma jednak okres jej wykorzystania.

    Wiata sezonowa w świetle prawa jest obiektem tymczasowym. Jeśli jest użytkowana nie dłużej niż przez 180 dni, nie wymaga pozwolenia na budowę.

    Sytuacja ma się inaczej w przypadku hali całorocznej. Jeśli planujesz wykorzystywać konstrukcję przez dłuższy czas w jednym miejscu, potrzebujesz zgody na budowę. Pozwolenie zostanie Ci wydane, jeśli projekt spełni unijne wymogi.

    Montaż instalacji fotowoltaicznej na hali namiotowej

    Hala namiotowa może stanąć na dowolnym rodzaju podłoża. Jeśli chcesz przechowywać w środku maszyny, projekt uwzględni jej odpowiednią wysokość.

    Na dachu umieszczamy panele fotowoltaiczne na stabilnym stelażu odpornym na działanie deszczu, śniegu i wiatru. Do systemu dobieramy ogniwa od czołowych producentów oraz najwyższej jakości falownik.

    Fotowoltaika na hali namiotowej zostaje wpięta do instalacji elektrycznej budynku, a następnie sprawdzona. Na koniec otrzymujesz komplet dokumentów oraz aplikację do monitorowania pracy systemu.

    Nasz Partner

    EuroInvest tworzy hale namiotowe w oparciu o europejskie normy z odniesieniem do norm krajowych, które spełniają standardy obciążeniowe i wytrzymałościowe względem położenia geograficznego Polski.

    Hale namiotowe nie posiadają żadnych podpór wewnętrznych, dzięki czemu zapewniają większą przestrzeń inwestycyjną. Jednocześnie za sprawą systemu lin umiejscowionego pod ramą stężenia dachu i ścian zachowana zostaje jej sztywna konstrukcja. Każdy produkt posiada pełną dokumentację techniczną.

    Masz pytania?

    Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.