Mój Prąd 4.0 – większe dofinansowanie do fotowoltaiki w 2022 r.

W I kwartale 2022 r. ma ruszyć Mój Prąd 4.0 z budżetem na poziomie 1 mld zł.  W porównaniu do poprzedniej edycji oferującej dotację w wysokości 3 tys. zł, tegoroczne dofinansowanie do fotowoltaiki ma być większe – do 5 tys. zł, ale pod pewnymi warunkami. Sprawdź, jakie są założenia programu Mój Prąd i jak dużą możesz otrzymać dotację? 

Czytaj dalej

baner blog WOŚP

Gramy z radością – eSkarbonka WOŚP!

Już po raz drugi gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieramy środki na podniesienie standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wspólnymi siłami zadbajmy o to, aby najmłodsi z nas mogli obserwować świat i uczyć się o nim. Dorzuć się do eSkarbonki WOŚP i graj z nami o dobry wzrok dzieci! 

Czytaj dalej

dofinansowanie do pompy ciepła w 2022

Dofinansowanie do pompy ciepła w 2022 r.

W Polsce od kilku lat obserwujemy wzrost sprzedaży pomp ciepła. Sektor ten urósł blisko 4-krotnie w przeciągu ostatnich 5 lat. Obowiązujące programy dotacji dodatkowo zwiększają zainteresowanie takim rozwiązaniem. Jakie więc możesz otrzymać dofinansowanie do pomy ciepła w 2022 r.?

Czytaj dalej

Ekologiczne Święta Bożego Narodzenia

Na Święta Bożego Narodzenia czekamy przez cały rok. Kojarzymy je przede wszystkim ze spotkaniami z najbliższymi, które odbywają się przy mieniącej się, pachnącej choince, pod którą znajdują się wymarzone prezenty. Delektujemy się pysznymi potrawami, a w oddali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki. Warto w tym wyjątkowym okresie zastanowić się, jak przeżyć Święta w zgodzie zarówno z najbliższymi, jak i z Matką Naturą.

Czytaj dalej

Słoneczna Loteria – pierwsze nagrody trafiły w ręce zwycięzców!

W sierpniu wystartowała nasza Słoneczna Loteria i trwać będzie do końca roku. Jesteśmy w połowie drogi, a to oznacza, że pierwsi szczęśliwcy otrzymali już swoje nagrody. To zatem najwyższy czas na małe podsumowanie. Sprawdź, jak wyglądało przekazanie nagród, a także co musisz zrobić, aby pójść śladem zwycięzców. Wciąż możesz zgarnąć iPhone’a, skuter elektryczny lub nagrodę główną – elektrycznego SUV’a!  Czytaj dalej

Zmiany na rynku komponentów fotowoltaicznych

Konsekwencje lockdown’ów oraz postępująca inflacja oddziałują na wiele sektorów gospodarki. Sytuacja ta dotknęła również rynku fotowoltaicznego, która musi odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości. Co więcej czołowi producenci zapowiadają, że to dopiero początek problemów. Najprawdopodobniej zmiany zachodzące na całym świecie będą mieć wpływ również na ceny komponentów instalacji fotowoltaicznej.

Czytaj dalej

Świąteczny prezent od SolarSpot!

Dla Świętego Mikołaja bardzo liczy się dobro naszej planety, dlatego w tym roku postanowił dodatkowo docenić tych, dla których ekologia i ochrona środowiska naturalnego nie są tylko pustymi frazesami. Niestety pod koniec roku Święty Mikołaj ma ręce pełne roboty, dlatego postanowiliśmy mu pomóc! Zostawił u nas fantastyczne prezenty, które obiecaliśmy dostarczyć wszystkim, którzy zdecydują się przejść na odnawialne źródła energii w swoim domu.

Czytaj dalej

czy fotowoltaika zabija ptaki

Czy fotowoltaika zabija ptaki?

Wśród przeciwników paneli słonecznych panuje przekonanie, że fotowoltaika zabija ptaki i owady. Jest to jednak nieprawda, która niepotrzebnie wprowadza lęk przed nowoczesną technologią. Panele fotowoltaiczne są w pełni bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Warto jednak przyjrzeć się źródłom plotek oraz dokładnie wyjaśnić, jak działa elektrownia słoneczna. Dzięki temu mamy nadzieję rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy, a tym samym zachęcić do inwestowania w OZE jako kierunku rozwoju polskiej energetyki. Czytaj dalej

program mój elektryk

Program Mój Elektryk

Mój Elektryk to rządowy program wspierający zakup lub leasing samochodów elektrycznych. Z dotacji mogą skorzystać indywidualni nabywcy, firmy, instytucje oraz mikroprzedsiębiorcy. Aby ubiegać się o dofinansowanie samochodu elektrycznego wnioskodawca musi spełnić pewne warunki, które dokładnie Wam wyjaśniamy w dzisiejszym artykule. Sprawdź, jakie są założenia programu Mój elektryk dla firm, jakie auta można wnioskować, a także ile wynosi maksymalne wsparcie. Czytaj dalej

wymiary paneli fotowoltaicznych baner

Wymiary paneli fotowoltaicznych

Wymiary paneli fotowoltaicznych uzależnione są przede wszystkim od powierzchni dachu lub gruntu, na którym będą montowane. Istotnym czynnikiem jest również zapotrzebowanie gospodarstwa domowego lub firmy na energię elektryczną. Przedsiębiorstwa zużywają zazwyczaj więcej prądu niż zwykłe domy, dlatego mogą potrzebować większych modułów, które są w stanie wygenerować więcej energii. Czytaj dalej