Oszczędne chłodzenie w obiegu wody lodowej!

systemy klimatyzacji

Blisko 40% światowej energii elektrycznej wykorzystują systemy klimatyzacji i chłodzenia. Systemy te są powszechnie stosowane na rynku spożywczym, w tym w rolnictwie, transporcie, magazynowaniu żywności, rzeźniach, sklepach i restauracjach. To właśnie do tego sektora skierowany jest produkt EndoCool, który pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na energię i obniżyć koszty chłodnictwa. 

Przedsiębiorstwa zwracające się w stronę energooszczędności nie tylko zyskują oszczędności w perspektywie długofalowej, ale także poprawiają swój wizerunek. Mniejsze zużycie energii to redukcja śladu węglowego firmy, a tym samym – poprawa jakości powietrza oraz ochrona środowiska naturalnego. 

Energooszczędność w obiegu wody lodowej

EndoCool to unikalna formuła dozowana do systemów wody lodowej, która modyfikuje właściwości cieplne wody w obwodach wtórnych, a tym samym zmienia ogólny współczynnik przenikania ciepła w klimakonwektorze. Z jednej strony zmniejsza zużycie energii elektrycznej, a z drugiej – zapewnia szybsze osiągnięcie pożądanej temperatury w pomieszczeniu. Sprężarki i pompy są mniej obciążone pracą, więc zwiększa się ich wydajność, spadają zaś koszty związane z ich konserwacją. Produkt może być łączony z płynami przeciwzamarzaniu. 

Dlaczego warto?

  1. Obniżenie kosztów energii chłodzenia i klimatyzacji.
  2. Poprawa wydajności systemu wody lodowej.
  3. Szybki zwrot inwestycji. 
  4. Kompatybilność z wszystkimi chemicznymi dodatkami do wody.
  5. Redukcja śladu węglowego i wspieranie zrównoważonego rozwoju.

Jak działa?

Do większości systemów wody lodowej dodaje się różnego rodzaju środki chemiczne, które zwiększają lepkość płynów i zapobiegają zamarzaniu. Środki te mogą jednak powodować nadmierne pompowanie wody, a tym samym większe zużycie energii i wydłużenie czasu pracy agregatów chłodniczych. Wskutek tego, pobierasz więcej energii, więcej za nią płacisz, a Twoje urządzenia szybciej się zużywają i tracą na efektywności. 

EndoCool zmniejsza napięcie powierzchniowe substancji chłodniczych o ponad 60%, a w efekcie:

  • poprawia wymianę ciepła,
  • zmniejsza zużycie energii elektrycznej potrzebnej do uzyskania pożądanej temperatury chłodzenia,
  • zapewnia szybsze osiągnięcie pożądanej temperatury,
  • zmniejsza czas pracy agregatów i pomp, zwiększając ich sprawność i redukując ryzyko wystąpienia awarii. 

Dodatkowo koszt węglowy wyprodukowania 1L preparatu zwraca się w ciągu jednego dnia po aplikacji do systemu.

Energooszczędność w systemach chłodzenia i klimatyzacji 

Duże systemy chłodzenia wykorzystują schłodzoną wodę do rozprowadzania chłodnego powietrza po całym budynku. Systemy takie napędza energia elektryczna i to w dość dużych ilościach, której ceny z roku na rok drastycznie rosną. Koszty energii potrzebnej do zasilenia systemów mokrej klimatyzacji stanowią poważne obciążenie dla firmowego budżetu, a szacunki na najbliższe lata pod tym względem wcale nie zapowiadają się optymistycznie. 

Prąd będzie drożeć, a zapotrzebowanie rosnąć, dlatego konieczne staje się wdrażanie rozwiązań energooszczędnych, które zapewniają obniżenie kosztów, a jednocześnie wspierają ochronę środowiska naturalnego. Dotyczy to szczególnie systemów energochłonnych, takich jak klimatyzacja. 

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.