Fotowoltaika w SolarSpot. Odpowiadamy na pytania klientów – część druga

fotowoltaiczne Q&A - część 2

Dzisiejszy wpis stanowi kolejną, drugą już, odsłonę naszego fotowoltaicznego Q&A – czyli odpowiedzi na przesyłane do nas przez osoby zainteresowane szeroko pojętą tematyką energii słonecznej wiadomości. Regularnie otrzymujemy nowe pytania dotyczące zarówno samej technologii, szczegółów działania instalacji fotowoltaicznych, jak i korzyści płynących z ich montażu.

Bardzo cieszy nas rosnące zainteresowanie fotowoltaiką, a ponieważ wiemy, że do podjęcia świadomej decyzji niezbędne są rzetelne informacje, jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą, odpowiadając na pytania, które pojawiły się w naszej skrzynce pocztowej od momentu opublikowania poprzedniego nagrania.

Przykładowe pytania klientów:

Czy uszkodzony moduł fotowoltaiczny można naprawić?

Moduły fotowoltaiczne są niestety skonstruowane w sposób, który nie pozwala na dokonywanie napraw. Oznacza to, że w momencie uszkodzenia nie mamy możliwości naprawienia naszego modułu, a konieczna staje się jego wymiana. Na szczęście wcale nie musi wiązać się to z dodatkowymi kosztami, ponieważ wymiany modułu można dokonać w ramach gwarancji produktu. Mimo wszystko warto pamiętać, że są to produkty wytwarzane z myślą o wieloletnim działaniu, przez co cechują się stosunkowo niską awaryjnością – bardzo prawdopodobne, że kwestia uszkodzeń nie będzie więc dla Ciebie zmartwieniem!

Co z recyklingiem modułów fotowoltaicznych?

Ponieważ fotowoltaika jest rozwiązaniem, na które często decydują się osoby, które swoją inwestycją chcą wspomóc nie tylko swoje finanse, ale również walkę o poprawę stanu środowiska naturalnego, nie jest dla nas zaskoczeniem, że wiele pytań dotyczy właśnie możliwości recyklingu modułów fotowoltaicznych. Recykling jest jak najbardziej możliwy – co więcej, zakłady zajmujące się ich przetwarzaniem znajdują się na terenie Polski i ze starych modułów odzyskują aluminium, szkło, plastik, srebro oraz miedź, a także przetwarzają wafle krzemowe.

Od czego zależy koszt instalacji?

Ponieważ zakup instalacji jest sporym wydatkiem, kwestia kosztów jest zawsze istotna dla naszych klientów. Nie każdy jest jednak świadomy, co dokładnie wpływa na różnicę kosztów w przypadku poszczególnych instalacji, warto więc wyjaśnić tę kwestię. Głównymi czynnikami wpływającymi na cenę jest jakość komponentów, z których składa się dana instalacja, rodzaj systemu montażowego, a także wielkość planowanej instalacji. Inwestujemy więc przede wszystkim w jakość i bezawaryjność, których nie zapewnią nam tańsze zamienniki, a dopasowana do indywidualnych potrzeb wielkość instalacji jest gwarancją pełnego pokrycia zapotrzebowania na energię!

Odpowiedzi na te oraz inne nadesłane pytania znajdziecie również w przygotowanym specjalnie z tej okazji filmie na naszym kanale YouTube, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy! Szczegółowe omówienie poruszanych zagadnień znaleźć można również w naszych wcześniejszych wpisach i nagraniach. Jeśli jednak odpowiedzi na swoje pytania nie możesz znaleźć na stronie lub chcesz omówić kwestie związane z Twoją sytuacją i indywidualnymi oczekiwaniami – skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązania dla Ciebie!

Specjalista ds. fotowoltaiki, a tym samym żywa encyklopedia wiedzy z zakresu energii odnawialnej. Ze szczególnym zainteresowaniem wprowadza rozwiązania ekologiczne do firm i gospodarstw rolnych, wierząc że fotowoltaika stanowi najlepszy sposób na zredukowanie kosztów energii elektrycznej. Tworzy treści wyjaśniające kwestie związane z pracą elektrowni słonecznych, doborem oraz eksploatacją komponentów systemów OZE na platformie YouTube. Prywatnie – dumny psi tata.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.