Bajkowy park rozrywki zasilany fotowoltaiką!

bajkowy park rozrywki a fotowoltaika

Rosnąca popularność zielonej energii, dostępność finansowania, które znacznie zwiększa opłacalność tego rodzaju inwestycji oraz idące w górę ceny prądu – to między innymi te powody stoją za zwiększającym się zainteresowaniem fotowoltaiką w Polsce. Wraz z końcem września 2020 roku na terenie całej Polski podłączonych zostało już ponad 200 tysięcy instalacji fotowoltaicznych, ta ogromna już liczba będzie w przyszłości rosła w jeszcze szybszym tempie! Czy jednak sieć energetyczna podoła wyzwaniu, jakie stwarza rosnąca liczba przyłączeń? Jednym z rozwiązań wydają się być banki energii – tym zagadnieniem na naszym kanale zajmiemy się już niedługo, a jakie inne informacje mamy dla Was dzisiaj?

Energia z odpadów

Energia odnawialna może pochodzić z różnych źródeł – jedną z nowości na polskim rynku jest energia pozyskiwana z termicznego przetwarzania odpadów. To rozwiązanie, z którego skorzysta w naszym kraju 13 uczelni – wytworzona w ten sposób energia popłynie do nich już w 2021 roku w ilości wystarczającej na pokrycie prawie 100 tysięcy MWh! Szkoły coraz częściej interesują się jednak również fotowoltaiką – również w SolarSpot mieliśmy okazję brać udział w tego rodzaju realizacji, montując moduły fotowoltaiczne na budynku szkoły w Kruszynie!

Park rozrywki pełen zielonej energii

Paryski Disneyland znany jest przede wszystkim jako miejsce, w którym można spotkać bohaterów uwielbianych na całym świecie animacji – teraz warto na ten park rozrywki zwrócić uwagę z jeszcze jednego powodu. Chodzi o inwestycję w odnawialne źródła energii, a konkretnie w instalację fotowoltaiczną składającą się z aż 67 tys. modułów umieszczonych na zadaszeniu parkingu! Instalacja zostanie oddana do użytku w roku 2023 i pokryje ⅕ zapotrzebowania energetycznego parku. Fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem tego rodzaju obiektów, ale też obiektów sportowych – jest tak również w Polsce, gdzie w ubiegłym roku Gdańska Ergo Arena zdecydowała się na współpracę z SolarSpot w celu zrealizowania dużej instalacji fotowoltaicznej!

Nadchodzące zmiany liczników

Do 2028 roku przynajmniej 80% liczników energii zostanie wymienione na nowsze modele pozwalające na dokonywanie zdalnego odczytu – taki zapis pojawił się w projekcie nowej ustawy. Odbiorcy energii mogą spodziewać się więc w ciągu najbliższych kilku lat zmian w tym zakresie.

Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia budynku, na którym chcesz zamontować instalację fotowoltaiczną, istnieje ogromna szansa, że energia słoneczna przyniesie Ci sporo korzyści – skontaktuj się z naszym doradcą, by omówić szczegóły i dowiedzieć się dokładnie, co możesz zyskać. Przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę instalacji zoptymalizowanej pod kątem Twoich potrzeb!

Specjalista ds. fotowoltaiki, a tym samym żywa encyklopedia wiedzy z zakresu energii odnawialnej. Ze szczególnym zainteresowaniem wprowadza rozwiązania ekologiczne do firm i gospodarstw rolnych, wierząc że fotowoltaika stanowi najlepszy sposób na zredukowanie kosztów energii elektrycznej. Tworzy treści wyjaśniające kwestie związane z pracą elektrowni słonecznych, doborem oraz eksploatacją komponentów systemów OZE na platformie YouTube. Prywatnie – dumny psi tata.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.