SolarSpot zasila Gdańsk – montaż instalacji fotowoltaicznej na ERGO ARENIE

montaż instalacji fotowoltaicznej na Ergo Arenie

Gdańska ERGO ARENA oficjalnie wchodzi do grona dużych obiektów na terenie Polski, które czerpią już korzyści z fotowoltaiki. W przypadku tego projektu panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane przez nasz zespół monterski na dachu hali – w wyniku tej inwestycji zaprojektowana i wykonana przez SolarSpot instalacja fotowoltaiczna stanie się częścią jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gdańsku.

Nasza fotowoltaika w Gdańsku. Jak doszło do współpracy?

Nasza oferta została wybrana spośród 9 firm biorących udział w przetargu na wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Głównym kryterium służącym do wyłonienia ostatecznego wykonawcy był koszt przeprowadzenia realizacji, jednak istotne znaczenie miała również zaproponowana ilość modułów fotowoltaicznych. Zaproponowana przez nas cena 306 362,25 zł brutto za realizację projektu składającego się z 246 modułów pozwoliła nam na wyprzedzenie konkurencji i doprowadziła do podpisania kontraktu na zaopatrzenie gdańsko-sopockiej hali widowiskowo-sportowej w nowoczesną instalację fotowoltaiczną skrojoną na miarę jej potrzeb.

Prace projektowe i przygotowania do montażu instalacji fotowoltaicznej w Gdańsku

W czasie prac projektowych zadbaliśmy o uwzględnienie rozwiązań odpowiadających na indywidualne potrzeby obiektu pokrytego membraną. Realizacja projektu zakłada montaż 246 indywidualnych modułów słonecznych, z których każdy ma moc wynoszącą 405 Wp, co przekłada się na 99,63 kWp mocy całej instalacji. Za przemianę wyprodukowanej z promieni słonecznych energii elektrycznej na gotowy do wykorzystania prąd zmienny odpowiadać będą cztery falowniki marki SolarEdge – każdy o mocy 25 kW. Całość inwestycji oparta jest na rozwiązaniach i zabezpieczeniach dedykowanych do tego rodzaju projektów i gwarantujących ich optymalne działanie.

Bezawaryjność fotowoltaiki i zapewnienie stałej produkcji energii opiera się zarówno na odpowiednio zaprojektowanej instalacji i profesjonalnym montażu, jak i na regularnym i dokładnym monitorowaniu jej działania. W przypadku ERGO ARENY zostanie to zapewnione dzięki aplikacji, która pozwoli na uzyskanie szczegółowych informacji o stanie każdego pojedynczego modułu – dając tym samym szansę na efektywniejsze zarządzanie instalacją i przeciwdziałanie awariom poprzez możliwość zauważenia ewentualnych nieprawidłowości w ich początkowej fazie.

Za prowadzenie inwestycji odpowiada Hala Gdańsk-Sopot sp. z o.o., a całość współfinansowana jest przy wykorzystaniu środków pochodzących z Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

Rozwiązanie nie tylko dla klientów indywidualnych, czyli dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę

Fotowoltaika nie jest już rozwiązaniem, po które sięgają tylko gospodarstwa domowe, dzięki rozszerzeniu warunków systemu prosumenckiego oraz możliwości odsprzedania nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej przez przedsiębiorców, energia słoneczna coraz częściej wykorzystywana jest również do zasilania przedsiębiorstw oraz dużych stadionów czy hal sportowo-widowiskowych jak właśnie ERGO ARENA. Jest to inwestycja pozwalająca na całoroczne generowanie oszczędności z powodu obniżenia kosztów zużywanej energii, ale także na znaczne zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

W SolarSpot duży nacisk kładziemy nie tylko na osiąganie efektów, ale też na sposób, w jaki zostają one osiągnięte – wiemy, że efektywność instalacji fotowoltaicznej musi wynikać z jej bezpieczeństwa i trwałości, tylko wtedy będzie w stanie pełnić swoje zadanie sprawnie, bez awarii i przez długi czas. To właśnie na tych kwestiach skupialiśmy się, tworząc ten projekt – dzięki niemu gdańska Ergo Arena nie tylko obniży swoje koszty utrzymania, ale też zyska miano obiektu przyjaznego środowisku.

Specjalista ds. fotowoltaiki, a tym samym żywa encyklopedia wiedzy z zakresu energii odnawialnej. Ze szczególnym zainteresowaniem wprowadza rozwiązania ekologiczne do firm i gospodarstw rolnych, wierząc że fotowoltaika stanowi najlepszy sposób na zredukowanie kosztów energii elektrycznej. Tworzy treści wyjaśniające kwestie związane z pracą elektrowni słonecznych, doborem oraz eksploatacją komponentów systemów OZE na platformie YouTube. Prywatnie – dumny psi tata.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.