sezon-2

Powrót programu „Mój Prąd”

Mimo że już teraz koszty energii elektrycznej są sporym obciążeniem dla budżetu zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców, dalszy wzrost cen prądu wydaje się już nieunikniony – domagają się tego również sprzedawcy energii. Opłacalność inwestycji w zieloną energię z odnawialnych źródeł staje się więc jeszcze atrakcyjniejsza, a decydując się na zamontowanie własnej instalacji fotowoltaicznej, możesz uniknąć zbędnych wydatków.

Opłata mocowa

Opłata mocowa to kolejny koszt dodatkowy, z którym muszą liczyć się konsumenci energii (rozporządzenie, na podstawie którego opłata ta zaczyna obowiązywać, weszło w życie w styczniu 2021 r.). Wysokość dodatkowych wydatków zależna będzie od poziomu poboru prądu – opłata podnosi koszt dystrybucji w czasie największego zapotrzebowania, stąd też najbardziej dotknie podmioty zużywające dużo energii, przede wszystkim przedsiębiorstwa średniej i dużej wielkości. Jednak odczują ją nawet odbiorcy indywidualni – szacuje się, że dla przeciętnego gospodarstwa domowego wydatki na prąd mogą wzrosnąć o kwotę w granicach od 100 do nawet 150 zł w skali roku.

Program „Mój prąd”

Program oferujący dofinansowanie na fotowoltaikę „Mój prąd” odniósł w 2020 r. ogromny sukces – to możliwość otrzymania do 3000 zł dopłaty do zakupu instalacji słonecznej, co pozwala na obniżenie poniesionych kosztów i skrócenie czasu niezbędnego na zwrot inwestycji. Dla wszystkich osób, które nie zdążyły skorzystać z programu lub dopiero zastanawiają się nad wybraniem energii słonecznej mamy dobrą wiadomość – w 2021 r. program będzie kontynuowany! W dodatku do zakresu inwestycji, na jakie będzie można wykorzystać przyznane środki, zostaną najprawdopodobniej dodane również pompy ciepła oraz ładowarki do samochodów elektrycznych.

Fotowoltaika na hali namiotowej

W ramach współpracy z producentem hal namiotowych, firmą Pol-Plan, stworzyliśmy innowacyjne rozwiązanie, jakim jest instalacja fotowoltaiczna dostosowana do potrzeb hali namiotowej. Realizacja miała miejsce w Austrii i jest to pierwszy tego rodzaju projekt w Europie – udany przebieg i satysfakcjonujące wyniki sprawiają jednak, że z pewnością rozwiązaniem tym zainteresują się kolejni przedsiębiorcy, liczymy więc, że stanie się stałym elementem naszej oferty.


Zachęcamy do śledzenia kolejnych odcinków udostępnianych co środę na naszym kanale YouTube – to niezawodne źródło aktualnych i sprawdzonych informacji o branży OZE, nowinkach technicznych związanych z fotowoltaiką oraz działalności firmy SolarSpot! Z kolei wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z oferty i rozpoczęciem czerpania korzyści z produkcji prądu na własne potrzebny, zachęcamy do kontaktu i umówienia spotkania z naszym doradcą!