Finansowanie

FINANSOWANIE FOTOWOLTAIKI I INNYCH INWESTYCJI OZE

Przedstawimy dostępne dla Ciebie sposoby na finansowanie fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii i innych rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną.

Jeśli jednorazowe pokrycie kosztów całego przedsięwzięcia nie jest Ci na rękę, możesz sfinansować inwestycję poprzez leasing lub kredyt, a także (w przypadku firm i gospodarstw rolnych) innowacyjnych metod abonamentowych. Dodatkowo możesz skorzystać z programów dofinansowań, które wesprą Cię w transformacji energetycznej.

POMOŻEMY CI UZYSKAĆ FINANSOWANIE FOTOWOLTAIKI I INNYCH INWESTYCJI OZE

Wspieramy klientów indywidualnych, firmy oraz gospodarstwa rolne w wypełnianiu i kompletowaniu wniosków o finansowanie i dofinansowanie inwestycji OZE, a także późniejszym rozliczeniu się z przyznanych dotacji.

SPOSOBY NA FINSNSOWANIE FOTOWOLTAIKI

fotowoltaika na kredyt

KREDYT

Skorzystaj z kredytów ratalnych na realizację inwestycji w OZE. Jako klient SolarSpot możesz liczyć na preferencyjne warunki kredytowe – niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytów gotówkowych oraz szybsza decyzja kredytowa.

W ofercie znajdują się kredyty zawierające stałe oprocentowanie nawet na 10 lat!

Możesz skorzystać z kredytu Czyste Powietrze, który łączy się z dofinansowaniem. Szybciej otrzymasz decyzję o rozpatrzeniu wniosku, a wypłata środków z dotacji wpłynie bezpośrednio na konto kredytu, zmniejszając wysokość zobowiązania.

leasing na fotowoltaikę

LEASING

Leasing umożliwia korzystanie ze wszystkich zalet rozwiązań optymalizujących koszty energii bez potrzeby angażowania własnych środków finansowych. Ta forma finansowania inwestycji nie ogranicza Twojej zdolności kredytowej i nie zamraża środków finansowych.

Zautomatyzowanie procesu obliczania scoringu oraz wydawania decyzji skraca czas weryfikacji klienta.

W przypadku firm możliwe jest zmniejszenie obciążeń podatkowych poprzez zaliczenie części kosztów po stronie kosztów uzyskania przychodu.

DOFINANSOWANIE DO OZE

CZYSTE POWIETRZE

Dotacja obejmuje wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła i/lub przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w domach jednorodzinnych. Wysokość wsparcia uzależniona jest od dochodów wnioskodawcy – maksymalne wsparcie wynosi 69 000 zł.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

MÓJ PRĄD

Dofinansowaniem objęte są instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii i ciepła, systemy zarządzania energią. Z programu mogą skorzystać wyłącznie prosumenci rozliczający się w nowym systemie rozliczeń net-billing. Maksymalna wartość dotacji wynosi aż 20 500 zł.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

MOJE CIEPŁO

Beneficjenci mogą uzyskać do 40% kosztów kwalifikowanych inwestycji w pompę ciepła. Program skierowany jest wyłącznie do właścicieli lub współwłaścicieli nowych budynków mieszkalnych. Dotacja w przypadku powietrznych pomp ciepła osiąga wartość 7 000 zł, gruntowych – 21 000 zł.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

NIE TYLKO FINANSOWANIE FOTOWOLTAIKI

ulgi podatkowej

ULGA PODATKOWA

Przy inwestycji w instalację fotowoltaiczną do kwoty 53 000 zł można skorzystania z ulgi podatkowej. Od całości kosztów przedsięwzięcia można odliczyć swój próg podatku dochodowego, co pozwala znacznie obniżyć ponoszone koszty.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
ulga dla rolnika

ULGA PODATKOWA DLA ROLNIKÓW

Rolnikom, którzy zainwestowali w fotowoltaikę, przysługuje ulga w wysokości 25%, którą można odliczyć od podatku rolnego. Możliwość odpisu podatkowego sprawia, że koszt inwestycji częściowo się zwraca.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.