Wykonaliśmy 89 instalacji fotowoltaicznych w gminie Osie

Projekt obejmował aż 89 instalacji fotowoltaicznych, dzięki którym mieszkańcy gminy Osie mogą produkować energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii. 

W ostatnich miesiącach nasza ekipa monterska regularnie pojawia się w gminie Osie, aby zrealizować jeden z większych naszych projektów. Plan zakładał wykonanie 89 instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez dywersyfikację źródeł energii na terenie gminy Osie”.

Projekt był realizowany w ramach formuły parasolowej, w której wnioskodawcą jest jednostka samorządu terytorialnego, a beneficjentami końcowymi – mieszkańcy gminy. Oznacza to, że właściciele domów musieli pokryć zaledwie połowę kosztów zakupu i montażu elektrowni słonecznej w swoim domu. 

Inwestycja została wsparta przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, który zapewnił dofinansowanie w kwocie blisko 1 mln zł. Całkowity koszt inwestycji został oszacowany na ponad 2 mln zł. Projekt ma na celu obniżyć emisję CO2 na terenie gminy o ok. 450 Mg na rok, a przy tym zwiększyć wykorzystanie zielonej energii oraz poprawić jakość życia mieszkańców.

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.