Urząd Gminy Białe Błota – fotowoltaika dla instytucji publicznych

Gazeta Wyborcza.pl poinformowała o zawarciu umowy na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy niemal 500 kWp pomiędzy podbydgoską gminą Białe Błota a firmą SolarSpot SA.

Jak wspomniał wójt Dariusz Fundator – „Paneli będzie ok. 900, dokładna liczba jest uzależniona od mocy każdego z nich. Każdy ma mieć 550 watów, jednakże ostateczna liczba zostanie wskazana w projekcie budowlanym.”

Zakres zamówienia przewiduje wykonanie farmy fotowoltaicznej w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Czas realizacji zadania wynosi aż 16 miesięcy. Instalacja będzie posadowiona na gruncie, a wyprodukowana energia będzie zasilała m.in. niedawno zmodernizowaną stację uzdatniania wody. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 2,5 mln zł, z czego 2 mln zł Gmina Białe Błota pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Po wygraniu przetargu na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w Sieradzu, jest to kolejne zamówienie publiczne, w którym oferta SolarSpot SA okazała się być najkorzystniejszą. Zawarta umowa na budowę farmy fotowoltaicznej w Cielu w gminie Białe Błota jest kolejnym sukcesem przetargowym firmy SolarSpot SA.

Warto zauważyć, że coraz więcej instytucji publicznych i samorządowych decyduje się na inwestycje w odnawialne źródła energii, co można tłumaczyć szybkim zwrotem nakładów inwestycyjnych i znaczną dostępnością dofinansowań.

Informacje na temat inwestycji można znaleźć również w lokalnych mediach, m.in. na portalu bialeblota.pl.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.