Takiego montażu jeszcze nie było!

takiego montażu jeszcze nie było

W SolarSpot nie przestajemy poszukiwać nowych rozwiązań – chcemy by oferowane przez nas instalacje nie tylko zapewniały optymalny poziom produkcji energii elektrycznej, ale też by były jak najlepiej dopasowane do potrzeb budynku. Ostatnią nowością, jaka pojawiła się w naszej ofercie, jest zupełnie nowy system montażowy, który powstał dzięki współpracy działu technicznego SolarSpot z producentem konstrukcji Energy5 – jest to klejony system montażowy na pokrycie membranowe. Jego wykorzystanie pozwala na zamontowanie instalacji przy minimalnej ingerencji w pokrycie dachu i bez nadmiernego obciążania całej konstrukcji – materiał z realizacji jest już dostępny na naszym kanale!

Powyżej najnowsze informacje dotyczące naszych działań, a jakie nowości pojawiły się w branży OZE?

Pociąg zasilany wodorem

16 września zaprezentowano koncepcyjny projekt systemu napędowego pociągu napędzanego wodorem firmy Talgo, który już w 2023 roku ma wyjechać na hiszpańskie tory. Celem tej zmiany jest zastąpienie pociągów dieslowskich, które poruszają się obecnie po trasach leżących z dala od linii energetycznych.

System AuREUS

Pod tą nazwą kryje się nowa technologia pozyskiwania czystej energii. Zasilanie możliwe jest dzięki ścianom i szybom zdolnym do skupiania energii – pozwala na to wykorzystanie cząstek luminescencyjnych pochodzących z owoców i warzyw. System działa już między innymi w Montrealu i pozwala mieć nadzieję, że odnawialne źródła energii w dużych ośrodkach miejskich mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Kwiaty fotowoltaiczne

W Korei Południowej planowana jest pływająca farma fotowoltaiczna, której celem jest nie tylko pokrycie zapotrzebowania energetycznego, ale też ozdobienie lokalnego krajobrazu. Instalację wykona firma Q CELLS, a końcowy efekt ma przypominać kwiaty śliwy kojarzone z regionem.

Oto najnowsza porcja interesujących informacji związanych z energią elektryczną, jeśli również Ty chcesz zacząć czerpać korzyści ze słońca, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, na którą składa się zarówno fotowoltaika dla firm, jak i odbiorców indywidualnych czy gospodarstwa rolnych. Umów się na spotkanie z doradcą i dowiedz się, co możesz zyskać!

Specjalista ds. fotowoltaiki, a tym samym żywa encyklopedia wiedzy z zakresu energii odnawialnej. Ze szczególnym zainteresowaniem wprowadza rozwiązania ekologiczne do firm i gospodarstw rolnych, wierząc że fotowoltaika stanowi najlepszy sposób na zredukowanie kosztów energii elektrycznej. Tworzy treści wyjaśniające kwestie związane z pracą elektrowni słonecznych, doborem oraz eksploatacją komponentów systemów OZE na platformie YouTube. Prywatnie – dumny psi tata.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.