SolarSpot został sponsorem PUT Motosport! 

Co wspólnego ma energia słoneczna z wyścigami? Może to, że dobrze skonstruowane bolidy mkną z prędkością światła? A może to, że zarówno Słońce, jak i wyścigi dostarczają ogromną ilość energii?  Zdecydowanie podobieństw jest więcej niż może się wydawać. Otóż, najnowsze modele bolidów są elektryczne, a co za tym idzie – nie emitują zanieczyszczeń! 

W SolarSpot chętnie wspieramy nowe technologie, dzięki którym świat staje się lepszym miejscem. Dlatego mamy zaszczyt poinformować, że zostaliśmy oficjalnym sponsorem PUT Motosport z Poznania! 

PUT Motosport to zespół składający się z 35 studentów reprezentujących 9 wydziałów Politechniki Poznańskiej. Łącznie tworzą aż 6 grup projektowych, które od blisko 4 lat realizuje projekty w zakresie inżynierii wyścigowej. Studenci skupiają się przede wszystkim na projektach elektrycznych bolidów wyścigowych, wśród których można wymienić modele: Warta, Wilda, Cybina i Maria. 

Każdego roku PUT Motosport bierze udział w zawodach Formuła Student/Formula SAE. Na koncie posiada już liczne osiągnięcia. Pierwotnie zdobyli tytuł Najlepszego Debiutu w 2015 r. Rok później cieszyli się już 3. miejscem w Business Plan Presentation, a w 2017 r. 3. miejscem w Acceleration event oraz 5. miejscem w Klasyfikacji Generalnej. To jednak wciąż ledwie początek, gdyż zespół już stawia sobie kolejne, ambitne cele na przyszłość. 

W SolarSpot stawiamy na przyszłość, technologię oraz naukę! Wierzymy, że w ten sposób możemy zatrzymać degradację środowiska naturalnego. Z tego względu jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy pomóc młodym inżynierom w realizacji projektów i podnoszeniu umiejętności. Życzymy wielu wybitnych sukcesów całemu zespołowi PUT Motosport. 

Więcej informacji o PUT Motosport znajdziecie tutaj.

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.