SolarSpot pozyskał inwestora! 

Mamy zaszczyt poinformować, że w naszą firmę zainwestował Precapital – prywatny fundusz typu „family office” wywodzący się z branży nieruchomości. 

Już od chwili powstania aktywnie działamy na rzecz rozwoju rynku energii odnawialnej w Polsce. Zrealizowaliśmy tysiące projektów dla klientów indywidualnych i biznesowych, gospodarstw rolnych oraz wspólnot mieszkaniowych. A to wciąż dopiero początek!

Rozwój SolarSpot 

W ostatnim czasie znacznie rozbudowaliśmy naszą ofertę, dzięki czemu oprócz fotowoltaiki, dostarczamy naszym klientom: pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz oświetlenie solarne. Oferujemy rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną oraz montujemy panele fotowoltaiczne na wiatach i halach namiotowych. Wciąż jednak się nie zatrzymujemy, gdyż przyświeca nam wspólny cel – obniżyć koszty naszych klientów i pomóc im osiągnąć zeroemisyjność. 

Ciężka praca przyniosła widoczne efekty. W 2021 r. osiągnęliśmy przychody rzędu 50 mln zł, w tym roku planujemy poprawić ten wynik. Szanse na to są dość duże, szczególnie, że tylko do końca sierpnia zakontraktowaliśmy blisko 40 mln zł przychodów. Szacujemy, że przychody za cały 2022 r. sięgną 65 mln zł

Pozyskanie inwestora

Perspektywy na przyszły rok są jeszcze lepsze. Celujemy w przychody rzędu 110 mln zł, w czym pomóc nam ma współpraca z funduszem Precapital, który już wcześniej angażował się w rozwój sektora fotowoltaicznego. 

Od pewnego czasu rozglądaliśmy się za dynamicznie rozwijającą się spółką na rynku OZE, którą moglibyśmy wesprzeć zarówno kapitałowo, jak i merytorycznie. SolarSpot okazał się dokładnie takim partnerem, jakiego szukaliśmy. Najważniejsze jest to, że wspólnie z zarządem SolarSpot mamy jednakową wizję rozwoju spółki oraz branży. Model ESCO odegra w nim kluczową rolę – mówi Przemysław Cholewa, prezes zarządu Precapital.

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.