SolarSpot dołączył do Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej

baner sbf

Dokładamy wszelkich starań, aby wspierać rozwój fotowoltaiki w Polsce. Za nadrzędny cel stawiamy sobie dostarczanie klientom indywidualnym i biznesowym nowoczesną technologię z zakresu odnawialnych źródeł energii. Z tego względu tym bardziej cieszymy się z dołączenia SolarSpot do Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej.

SBF Polska PV to pozarządowa organizacja powstała w celu propagowania energii słonecznej oraz wspierania rozwoju rynku fotowoltaicznego w Polsce. Stowarzyszenie zrzesza firmy działające w ramach branży fotowoltaicznej. Działają w nim zarówno producenci urządzeń służących do produkcji czystej energii, dystrybutorzy prądu, jak i firmy wykonawcze zajmujące się wykonaniem części składowych instalacji lub montażem paneli fotowoltaicznych na dachach lub gruntach. 

Organizacja aktywnie uczestniczy w konsultacjach społecznych w ramach tworzenia i wdrażania aktów prawnych związanych z energetyką, a także przygotowuje i publikuje raporty obrazujące stan polskiego rynku fotowoltaicznego. SBF bierze udział w kształtowaniu wytycznych i standardów w zakresie instalacji PV, w tym także wymaganych parametrów, zabezpieczeń oraz sposobów montażu. 

Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej kładzie duży nacisk na promowanie dobrych praktyk w zakresie dobierania komponentów, projektowania i wykonywania elektrowni słonecznych, co jest również ważną misją SolarSpot. Z tego względu odczuwamy szczerą radość z dołączenia do organizacji i liczymy na efektywną współpracę. 

  • Poprzez dołączenie do SBF mamy nadzieję aktywnie rozwijać branżę fotowoltaiczną poprzez dynamiczne rozbudowywanie bazy klientów indywidualnych i biznesowych, a jednocześnie dostarczanie kompleksowych usług projektowania i montowania instalacji fotowoltaicznych. Pragniemy aktywnie współpracować w zakresie opracowywania wytycznych i standardów, gdyż przykładamy szczególną wagę do wysokiej jakości poszczególnych części składowych instalacji, ich kompatybilności oraz sposobów montażu – mówi Przemysław Błaszczyk, prezes SolarSpot.

Liczymy, że uda nam się wspólnie z SBF dbać o to, aby klienci mogli czerpać jak najwięcej korzyści z własnej produkcji energii, a przy tym otrzymywali nowoczesne i bezpieczne rozwiązania technologiczne w tym zakresie. 

Więcej informacji o działaniach Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej znajdziesz tutaj!

Stowarzyszenie branży fotowoltaicznej Polska PV
Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.