Przedłużony nabór wniosków do programu Mój Prąd – wyższe dofinansowanie

przedłużony nabór wniosków do programu Mój Prąd

Nabór wniosków w ramach programu Mój Prąd trwający od dnia 15.04.2022 r. został przedłużony do 31.03.2023 r. Zwiększono także zakres dofinansowania. 

Zmiana poziomu dofinansowania Mój Prąd 4.0 

W związku z sytuacją gospodarczą, w tym wysoką inflacją, a także kryzysem energetycznym w Europie, zostanie zwiększone dofinansowanie w ramach Programu Mój Prąd (dotyczące naboru wniosków od dnia 15.04.2022 r.). Zmiany dotyczą dotacji 2 000 zł,  do 6 000 zł  lub 7 000 zł (w przypadku przedsięwzięć z dodatkowymi elementami), a także magazynów energii do 15 000 zł. 

W przypadku zgłoszenia o dofinansowanie tylko do mikroinstalacji PV kwota dofinansowania wyniesie 6 000 zł. Do wartości tej będzie naliczany dodatkowy 1 000 zł przy zdecydowaniu się na inne rozwiązania OZE, takie jak magazyn energii czy magazyn ciepła.

W przypadku zgłoszenia o dofinansowania do mikroinstalacji PV wraz z magazynem energii dofinansowanie wyniesie:

  • dla magazynu energii do 50% kosztów kwalifikowanych – nie więcej niż 15 000 zł,
  • dofinansowanie do magazynów ciepła oraz systemu HEMS/EMS nie ulega zmianie.

WAŻNE!

Wnioskodawcy, którzy otrzymali już wypłatę dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 4.0 w poprzedniej wysokości nie muszą składać nowego wniosku.

Do beneficjentów, którzy otrzymali już dotację zostanie wysłany mail z tzw. milczącą zgodą na nowy regulamin, który pozwoli na wyrównanie do nowych wartości dotacji.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jak zostaną rozliczone wnioski złożone od dnia dzisiejszego – czy beneficjenci otrzymają od razu wyższą dotację czy taką jak dotychczas z późniejszą dopłatą. Złożonych już wniosków nie należy wycofywać ani nie ma potrzeby przesyłać żadnych pism do NFOŚiGW.

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.