Pierwsza taka współpraca na rynku odnawialnych źródeł energii!

Nawiązaliśmy współpracę z dostawcą innowacyjnego oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym – 365FarmNet. Dzięki niemu rolnicy mają możliwość skorzystania z bezpłatnego modułu Crop View służącego do optymalizacji kosztów nawożenia. 

Klienci z segmentu Agro stanowią (obok klientów biznesowych i indywidualnych) jedną z trzech głównych filarów naszej działalności, dlatego w ostatnim czasie rozbudowaliśmy zespół ekspertów współpracujący z rolnikami. Nasi specjaliści pochodzą z branży rolniczej, a co za tym idzie – znają ich potrzeby i rozumieją problemy, z którymi muszą się borykać. Dzięki takiemu podejściu możemy oferować solidną załogę doradców, którzy dobierają klientom z sektora Agro rozwiązania idealnie dopasowane do ich gospodarstwa rolnego. 

Rozwiązania dla rolników

W swoich działaniach dążymy do pełnej komplementarności w taki sposób, aby z jednej strony zwiększyć efektywność dostarczanych rozwiązań, a z drugiej usprawnić procesy z nimi związane. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wzrost cen energii elektrycznej skutkuje rosnącą potrzebą optymalizacji kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw, które w znacznym stopniu wykorzystują  nowoczesną technologię służącą do uprawy roślin. Jednocześnie jednak rolnicy obciążeni są coraz większymi kosztami nawozów azotowych, których średnie ceny rynkowe systematycznie pną się w górę. 

Aby pozostawać blisko rolników, wzięliśmy udział w Centralnych Targach Rolnych w Nadarzynie. Podczas wydarzenia nawiązaliśmy kontakt z dostawcą aplikacji 365FarmNet, która działa na rynku polskim już od 2015 r. To doceniony i spopularyzowany za granicą system służący do zarządzania gospodarstwem rolnym. Za jego pomocą nasi klienci zyskają możliwość darmowej optymalizacji kosztów nawożenia swoich upraw w oparciu o moduł Crop View. 

Co daje rolnikom dostęp do modułu Crop View z aplikacją 365FarmNet?

Crop View to intuicyjne narzędzie wspomagające planowanie rolnictwa. Moduł tworzy mapy potencjału plonowania oraz mapy aplikacyjne, które umożliwiają precyzyjny siew i nawożenie. W efekcie rolnicy mogą zmniejszyć koszty nawozów azotowych poprzez dostosowanie ilość specyfików do warunków panujących na konkretnym obszarze pola. Dzięki zaplanowanemu opryskowi można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych na jednym oprysku, a przy tym warto pamiętać, że w ciągu roku takich oprysków jest nawet kilkanaście. 

Moduł Crop View Pro:

  • zmniejsza koszty uprawy, 
  • zapewnia większą kontrolę nad rozwojem roślin,
  • ułatwia planowanie i zarządzanie,
  • wspiera środowisko naturalne poprzez unikanie nadużywania nawozów azotowych. 

Zarówno SolarSpot, jak i 365FarmNet posiadają wspólny cel – zwiększenie oszczędności rolników poprzez dostarczenie nowoczesnych technologii. Aplikacja pozwala powielać korzyści płynące z montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie lub dachach obiektów gospodarstwa rolnego. 

Nowi klienci SolarSpot z segmentu Agro otrzymają bezpłatny dostęp do modułu Crop View w wersji PRO aplikacji 365FarmNet na okres 12 miesięcy, gdzie na podstawie danych satelitarnych mogą monitorować rozwój roślinności na swoich polach.

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.