Panele fotowoltaiczne Full Black

Panele fotowoltaiczne Full Black

Decydując się na inwestycje w fotowoltaikę, należy dokonać wyboru odpowiednich paneli fotowoltaicznych. Modeli na rynku jest wiele, więc wcale nie jest to takie proste, szczególnie dla osoby, która o parametrach technicznych posiada niewielką wiedzę. Jedną z opcji są panele fotowoltaiczne Full Black. Są one wydajne i trwałe, dzięki czemu cieszą się rosnącą popularnością. Na czym jednak polega ich fenomen? Czym różnią się od tradycyjnych ogniw? Czy warto w nie zainwestować?

Panele Full Black – co to?

Panele Full Black przynależą do kategorii modułów monokrystalicznych. Oznacza to, że każde jedno ogniwo jest wykonane z pojedynczego kryształu krzemu. Ma to ogromne znaczenie, gdyż im mniej kryształów znajduje się w ogniwie, tym większa jest wydajność całego systemu.  Pod względem efektywności znacznie przewyższają panele polikrystaliczne. Specyficzny sposób wytwarzania paneli monokrystalicznych wiąże się jednak ze zwiększonymi kosztami produkcji. Ich ceny są zatem wyższe niż paneli polikrystalicznych. Jednocześnie większa wydajność przekłada się na większą produkcję energii, większą oszczędności na rachunkach za prąd, a tym samym większe zyski z własnej elektrowni słonecznej. Poniesiony koszt szybko zostanie zatem zwrócony.  

Panele monochromatyczne Full Black wyróżniają się swoim wyglądem. Posiadają ciemną, niemal czarną powierzchnię. Ogniwa podzielone są siatką, dzięki czemu tworzą uporządkowaną i harmonijną całość. Nie posiadają białych kropek, które zazwyczaj znajdują się w rogach modułów. Na czarnym podłożu nie ma również mocno wyróżniających się linii. Ich ramki są zazwyczaj ciemne i bardzo cienkie. Moduły tworzą jednolitą taflę, dzięki czemu świetnie prezentują się na różnych rodzajach dachów. Dzięki swojemu nowoczesnemu designowi, dodają budynkowi elegancji i innowacyjności. W porównaniu z tradycyjnymi modułami fotowoltaicznymi prezentują się znacznie lepiej.

Czym wyróżniają się panele monokrystaliczne Full Black?

Technologia Full Black łączą wysoką wydajność z bardzo atrakcyjnym wyglądem. Z tego względu coraz częściej dostrzec je na dachach domów jednorodzinnych oraz budynków firmowych. Ogniwa  z jednego kryształu krzemu są w stanie generować więcej energii, dzięki czemu są bardziej wydajne od paneli polikrystalicznych. Panele monokrystaliczne Full Black osiągają wydajność konwersji na poziomie ok. 20%, natomiast ich polikrystaliczne odpowiedniki – tylko ok. 16%. Czarna powierzchnia sprawia, że działają skutecznie również w przypadku gorszej pogody. Wynika to z faktu, że potrzebują mniej światła słonecznego, aby sprawnie produkować energię elektryczną. Statystycznie odnotowują również mniejsze spadki wydajności na przestrzeni wielu lat działania, co zwiększa ich długoterminową wydajność.  

panele-fullblack

Panele monokrystaliczne Full Black mogą współpracować ze wszystkimi rodzajami inwerterów i sterowników. Dzięki temu ewentualna rozbudowa instalacji fotowoltaicznej nie stanowi żadnego problemu. Można również bez przeszkód wymienić stare panele na nowe, nie martwiąc się ich kompatybilnością z resztą systemu. Ogniwa te są nie tylko wydajne, atrakcyjne wizualne oraz kompatybilne z innymi urządzeniami, ale także bardzo trwałe. Jednolita budowa paneli Full Black sprawia, że są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Cechują się dużą wytrzymałością na wiatr, deszcz, śnieg i grad, dzięki czemu żadna pogoda im nie straszna. Jednocześnie nie ulegają przeciążeniom ze względu na lekkość konstrukcji i mogą być montowane na praktycznie każdym dachu.

Jeśli zastanawiasz się, czy panele Full Black są dla Ciebie, skontaktuj się z nami! Doradcy SolarSpot dokonają niezbędnych pomiarów, w tym Twojego zużycia energii oraz zapotrzebowania na nią, po czym dobiorą instalację najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.