Otwarcie sezonu dla rolników – TimaC Agro

24 lutego byliśmy na TimaC Agro w Opalenicy, gdzie odbyło się wiosenne otwarcie sezonu dla gospodarstw rolnych. Razem z 365 FarmNet  opowiadaliśmy o nowoczesnej technologii pozwalającej zoptymalizować koszty prowadzenia działalności rolniczej. 

Coraz piękniejsza pogoda najlepiej świadczy o tym, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to, że jednocześnie zbliża się kolejny sezon dla gospodarstw rolnych. Oficjalne otwarcie sezonu odbyło się 24 lutego 2022 r. w Opalenicy podczas TimaC Agro. W spotkaniu uczestniczyli rolnicy, producenci, dostawcy oraz firmy oferujące usługi związane z uprawą roślin i hodowlą zwierząt. Poruszone zostały najważniejsze tematy dla gospodarstw rolnych, w tym wyzwania, przed którymi stanie cała branża tej wiosny. 

TimaC Agro to firma specjalizująca się w produkcji granulowanych oraz płynnych nawozów do odżywiania roślin oraz produktów przeznaczonych do żywienia zwierząt hodowlanych. Od blisko 60 lat przedsiębiorstwo nieustannie wprowadza innowacyjne rozwiązania mające poprawić wydajność gospodarstw rolnych, nie szkodząc jednocześnie środowisku naturalnemu. Równie mocno jak my stara się podnosić standardy branży rolniczej. 

Podczas wydarzenia nasi specjaliści z sektora AGRO poruszyli temat rosnących cen energii oraz związanych z tym problemów. Prelekcja skupiła się na przedstawieniu skutecznych sposobów na optymalizację kosztów energii w gospodarstwie rolnym poprzez fotowoltaikę. Własna produkcja prądu za sprawą instalacji fotowoltaicznej pozwala za darmo zasilać urządzenia i systemy rolnicze, a przy tym pomaga chronić środowisko naturalne. 

Przedstawiciele 365 FarmNet opowiadali z kolei o nowoczesnej technologii z zakresu planowania i ewidencji nawożenia. Firma oferuje moduł Crop View, który dostarcza mapy potencjału planowania oraz mapy aplikacyjne umożliwiające precyzyjny siew i nawożenie.  W efekcie rolnicy mogą zmniejszyć koszty nawozów azotowych poprzez dostosowanie ilości specyfików do warunków panujących na konkretnym obszarze pola. 

Łącząc energię słoneczną z aplikacją do planowania nawożenia rolnicy mogą uzyskać podwójne oszczędności – z darmowej energii potrzebnej do zasilania gospodarstwa oraz z precyzyjnego dostosowania ilości stosowanych nawozów. Podczas TimaC Agro razem przedstawiliśmy korzyści ekonomiczne i możliwości rozwojowe w ujęciu krótko- i długoterminowym, które mogą zyskać rolnicy po wdrożeniu nowoczesnych systemów do swojego biznesu.

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.