Oszczędzaj poprzez zapobieganie!     

cube - efektywność energetyczna

IQ Energy to technologia oszczędzania energii elektrycznej w systemach chłodniczych. Produkt dedykowany jest do urządzeń chłodniczych, chłodni, mroźni przemysłowych oraz lodówek komercyjnych. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla rolnictwa, sklepów spożywczych i restauracji, transportu, przechowywania krótko- i długotrwałego żywności. 

Cube od IQ Energy to innowacyjne rozwiązanie zmieniające temperaturę w chłodni w takim samym tempie, jak zmieniają ją znajdujące się w jej wnętrzu produkty spożywcze. Naturalnym tego następstwem jest rzadsze uruchomienie lodówki, a tym samym mniejsze zużycie energii elektrycznej i mniejsze koszty chłodnictwa. 

Dlaczego warto?

Energooszczędność 

Za każdym razem, gdy otwierasz drzwi chłodni, powietrze nagrzewa się, co powoduje uruchomienie agregatu chłodniczego. Płacisz za związaną z tym energię chociaż rzeczywista temperatura żywności przetrzymywanej w chłodni nie ulega zmianie.

Technologia IQ Energy zapobiega niepotrzebnemu uruchomieniu sprężarki agregatu chłodniczego, dzięki czemu oszczędzasz energię elektryczną – średnio ponad 30%. 

Bezpieczeństwo żywności

Żywność przechowywana jest w bardziej stabilnej temperaturze, co zwiększa jej trwałość i bezpieczeństwo. 

Ochrona środowiska 

Koszt węglowy wyprodukowania jednego urządzenia zwraca się w ciągu trzech miesięcy jego użytkowania. 

Większa efektywność urządzeń chłodniczych

Rzadsze uruchomienie sprężarki zmniejsza jej zużycie. Rozruch stają się płynniejsze, chłodzenie bardziej zbilansowane, a czynnik chłodniczy potrzebuje mniej czasu, aby uzyskać pożądaną temperaturę chłodzenia. 

Szybki zwrot inwestycji 

Zależnie od systemu chłodniczego IQ Energy zwraca się zwykle od 3 miesięcy (w przypadku komór chłodniczych) do 24 miesięcy (dla małych chłodziarek komercyjnych). ROI uwzględnia w tym przypadku wyłącznie zwrot wynikający z oszczędności energii elektrycznej. Jeśli dodatkowo wziąć pod uwagę redukcję kosztów konserwacji i serwisu urządzeń chłodniczych, inwestycja zwraca się jeszcze szybciej. 

Dzięki IQ Energy:

 1. Zyskujesz pewność, że lodówka chłodzi w oparciu o temperaturę żywności, a nie temperaturę powietrza – wzrost bezpieczeństwa żywności. 
 2. Zużywasz mniej energii elektrycznej, gdyż unikasz niepotrzebnego uruchomienia agregatów chłodniczych – lodówka włącza się średnio 60-80% rzadziej. 
 3. Zmniejszasz koszt energii elektrycznej o ponad 30%, a tym samym redukujesz ślad węglowy swojego przedsiębiorstwa. 
 4. Zwiększasz skuteczność i żywotność urządzeń chłodniczych – sprężarka uruchamia się rzadziej, dzięki czemu działa dłużej, a koszty związane z jej eksploatacją i konserwacją maleją. 

Gdzie stosować? 

 • chłodnie,
 • zamrażalnie, 
 • chłodziarki mineralne i wielopoziomowe, 
 • szafy chłodnicze, 
 • jednostki podblatowe,
 • chillery barowe,
 • lady sklepowe.
Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.