Oszczędność w wodnym systemie grzewczym

efektywność energetyczna w ogrzewaniu

EndoTherm to unikalna formuła, którą wprowadzona do mokrych systemów grzewczych poprawia ich efektywność i generuje oszczędności. Poprzez zmniejszenie napięcia powierzchniowego cząsteczek wody o ponad 60%, przynosi podwójne korzyści. Z jednej strony woda przepływa bardziej swobodnie, pozbawiona dodatkowych spowolnień, a z drugiej  – zwiększa się jej powierzchnia kontaktu termicznego z powierzchnią wewnątrz systemu (rurociągami). W efekcie woda nagrzewa się szybciej, a tym samym budynki szybciej osiągają pożądaną temperaturę. 

Dlaczego warto?

  1. Zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 15%
  2. Szybsze nagrzewanie się pomieszczeń
  3. Produkt 100% organiczny
  4. Kompatybilność z każdym systemem mokrego ogrzewania
  5. Zwrot kosztów CO2 w 1 dzień
  6. Zwrot inwestycji w 12-18 miesięcy

Energooszczędne ogrzewanie

Substancje chemiczne zawarte w EndoTherm są stabilne termicznie i aktywnie działają w zamkniętym systemie wody (bez jej utraty) w temperaturach typowych dla systemów grzewczych. Produkt posiada certyfikację BuildCerd, która potwierdza brak wpływu na procesy korozyjne, a dzięki właściwościom inhibitora, bez problemów może być stosowany z innymi środkami chemicznymi. 

EndoThem działa w każdym wodnym systemie grzewczym z wymianą ciepła woda-powietrze. Jest kompatybilny z grzejnikami, centralami wentylacyjnymi, klimakonwektorami, ogrzewaniem podłogowym na węgiel, gaz sieciowy, biomasę, oleje opałowe i LPG, ogrzewaniem elektrycznym i na inne paliwa stałe. Produkt współpracuje również z pompami ciepła (powietrznymi i gruntowymi), a także systemami wody lodowej. 

Jakie korzyści niesie ze sobą EndoTherm?

Niższe koszty ogrzewania

Zmniejszenie napięcia powierzchniowego cząsteczek wody zmniejsza koszty wodnych systemów grzewczych na poziomie średnio 15%. 

Szybsze nagrzewanie się pomieszczeń

Poprawa wrzenia wody powoduje szybsze jej nagrzewanie. Zwiększenie powierzchni kontaktu termicznego zwiększa straty ciepła, dzięki czemu budynki szybciej osiągają pożądaną temperaturę. 

Poprawa efektywności systemu

Poprzez poprawę wymiany ciepła, system dłużej utrzymuje żądaną temperaturę – dłuższy i rzadziej występujący cykl pracy kotła. 

Redukcja CO2 

EndoTherm przyczynia się do zmniejszenia zużycia gazu/energii elektrycznej w wodnych systemach grzewczych , a tym samym redukuje emisję CO2 do atmosfery. 

EndoTherm z pompą ciepła

Formuła może być stosowana w systemach grzewczych z powietrzną lub gruntową pompą ciepła, co zwiększa korzyści wynikające z zastosowania technologii OZE. Jako że pompa ciepła sama w sobie jest rozwiązaniem zmniejszającym rachunki za ogrzewanie nawet do 75% względem tradycyjnych źródeł ciepła na paliwo stałe, zastosowanie w systemie EndoTherm, dodatkowo zwiększa generowane oszczędności.

Jednocześnie poprzez poprawę efektywności, skraca się okres zwrotu kosztów inwestycji. Pompa ciepła jest technologią energooszczędną i przyjazną środowisku naturalnemu – podobnie jak EndoTherm wpływa na mniejsze zużycie energii/paliwa oraz redukcję emisji CO2.

Oszczędność dla rolnictwa

Warunki  temperaturowe mają ogromne znaczenie w produkcji rolniczej, magazynowaniu żywności i hodowli zwierząt. Jako że większość upraw rozwija się, musi być przechowywana i obrabiana w ściśle określonym przedziale temperatur, utrzymanie odpowiednich warunków wpływa na jakość i efektywność produkcji, a tym samym rentowność gospodarstwa.

Rolnicy ponoszą wysokie koszty ogrzewania, których zmniejszenie umożliwia zastosowanie EndoTherm. Produkt znajduje zastosowanie m.in. w szklarniach, uprawach, hodowlach, kurnikach i na fermach, czyli wszędzie tam, gdzie konieczne są duże nakłady związane z zapewnieniem odpowiedniej temperatury. 

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.