Najbogatszy człowiek w Polsce inwestuje w fotowoltaikę!

najbogatszy polak inwestuje w fotowoltaike

Nowy odcinek naszej serii to kolejna porcja ciekawostek, które na pewno zainteresują każdego pasjonata zielonej energii, dzielimy się z Wami najnowszymi wiadomościami dotyczącymi naszej branży. Oto co przygotowaliśmy dla Was dzisiaj:

Stacja zasilania dla e-samochodów

Fotowoltaika to nie tylko sposób na zasilenie domu czy firmy, ale też auta – posiadając samochód elektryczny koszty jego eksploatacji można stanowczo obniżyć decydując się na zasilanie energią z promieni słonecznych. W Wielkiej Brytanii powstała ostatnio sporych rozmiarów stacja ładowania dla takich pojazdów – w tym samym czasie może korzystać z niej 36 aut, która zasilana jest właśnie energią wyprodukowaną przez moduły fotowoltaiczne. Kilka lat temu takie ładowanie byłoby czasochłonne, teraz już w 20 minut możliwe jest naładowanie auta zdolnego do pokonania 320 km! Biorąc więc pod uwagę szybkość ładowania oraz ilość miejsc ładowania wydajność całej inwestycji robi ogromne wrażenie.

Polski samochód elektryczny

Już w 2024 roku na drogach ma pojawić się pierwszy polski samochód elektryczny – IZERA. W 2021 roku w Jaworznie rozpocznie się budowa fabryki, w której powstanie polski e-pojazd – to możliwość zatrudnienia dla ponad 15 tysięcy osób!

Inwestycja najbogatszego Polaka

Firma CORAB to polski producent konstrukcji fotowoltaicznych, który ceniony jest za jakość i trwałość swoich produktów – również firma SolarSpot korzysta z tych rozwiązań, będąc autoryzowanym partnerem firmy. Wyniki sprzedaży firmy sięgają 800 milionów zł, nie ma więc nic dziwnego, że budzi ona spore zainteresowanie – zainteresowanie, które przerodziło się w ostatnim czasie w sporą inwestycję! Połowa udziałów znajduje się teraz w rękach najbogatszego Polaka – Michała Sołowowa. Widać więc, że możliwości inwestycyjne związane z fotowoltaiką wykraczają poza samo zamontowanie paneli.

W tej odsłonie naszej serii to już wszystko – dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat działania fotowoltaiki polecamy również zapoznanie się z naszym działem FAQ – znajdują się tam odpowiedzi na pytania, z którymi w naszej codziennej pracy spotykamy się najczęściej.

Specjalista ds. fotowoltaiki, a tym samym żywa encyklopedia wiedzy z zakresu energii odnawialnej. Ze szczególnym zainteresowaniem wprowadza rozwiązania ekologiczne do firm i gospodarstw rolnych, wierząc że fotowoltaika stanowi najlepszy sposób na zredukowanie kosztów energii elektrycznej. Tworzy treści wyjaśniające kwestie związane z pracą elektrowni słonecznych, doborem oraz eksploatacją komponentów systemów OZE na platformie YouTube. Prywatnie – dumny psi tata.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.