Mój Prąd 4.0 – rusza nabór wniosków

Znamy już przybliżoną datę uruchomienia programu Mój Prąd 4.0. Czwarta odsłona flagowego przedsięwzięcia NFOŚiGW została rozbudowana o dotacje na urządzenia zwiększające autokonsumpcję energii elektrycznej. Sprawdź koniecznie, kiedy rusza nabór wniosków!

Program Mój Prąd miał ogromne znaczenie w rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii w Polsce. Obecnie na terenie całego kraju działa blisko 1 mln prosumentów, którzy pozyskują prąd ze Słońca. Osoby chcące zainwestować w ekologiczną technologię z niecierpliwością wyczekiwali czwartej edycji programu. Dziś znamy już prawdopodobny termin, w którym ruszy nabór wniosków. 

Program Mój Prąd 4.0 ruszy na początku kwietnia. Aktualnie trwają prace nad ustaleniem ostatecznego zakresu dotacji oraz zasad jego udzielania. 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie poinformował jeszcze o poziomie dofinansowania, na jakie będą mogli liczyć potencjalni beneficjenci. Pewne jest jednak to, że będzie ono wyższe w sytuacji, gdy inwestor zdecyduje się na instalację fotowoltaiczną razem z urządzeniem zwiększającym autokonsumpcję, takich jak magazyn energii lub system zarządzania energią.  W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się więcej szczegółów.

Liczba miejsc w programie Mój Prąd 4.0 jest ograniczona – dowiedz się więcej, aby jak najszybciej złożyć poprawnie wniosek o dotację!

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.