Jak wygląda proces zakupu instalacji fotowoltaicznej?

proces zakupu fotowoltaiki

Zakup instalacji fotowoltaicznej bez wątpienia jest krokiem w stronę sporych oszczędności, jest to również dobra decyzja pod względem troski o środowisko naturalne i wspieranie wysiłków ograniczania zużycia nieodnawialnych źródeł energii – przede wszystkim jest to jednak duża inwestycja. Na tak znaczące zmiany nie należy decydować się pod wpływem chwili – warto już wcześniej zainteresować się tematem fotowoltaiki, by dowiedzieć się więcej na temat tego, jak to wszystko faktycznie działa i co możemy zyskać. Jedną z kwestii, która szczególnie interesuje klientów, jest przebieg procesu zakupu instalacji oraz to czy kontakt z firmą odpowiedzialną za jej wykonanie kończy się w chwili montażu – w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Proces zakupu instalacji fotowoltaicznej:

  • Kontakt z wybraną firmą

Pierwszym krokiem do zakupu własnej instalacji jest oczywiście wybranie firmy, z którą chcesz rozpocząć współpracę i skontaktowanie się z jej przedstawicielem. Wybierając SolarSpot, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej lub za pośrednictwem naszych profili w mediach społecznościowych.

  • Spotkanie z naszym ekspertem

Nie wszystkie szczegóły da się jednak omówić drogą mailową lub telefonicznie – właśnie dlatego ważne jest umówienie spotkania z naszym doradcą. Takie spotkanie możesz umówić na dogodny dla Ciebie termin, a odbyć może się również online. Przed wizytą eksperta warto przygotować komplet rachunków za prąd – by zaproponować Ci optymalne rozwiązania i zaprojektować instalację odpowiadającą Twoim potrzebom potrzebujemy informacji o faktycznym zużyciu prądu. Zastanów się też nad rzeczami, o które chciałbyś zapytać naszego eksperta – w trakcie spotkania będziesz mieć szansę na poruszenie takich kwestii i rozwianie ewentualnych wątpliwości.

  • Przeprowadzenie wizji lokalnej

Każda instalacja jest inna, ponieważ jej projekt musi zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego klienta – właśnie w tym celu odbywa się wizja lokalna. Pozwala nam to na poznanie warunków, w jakich zamontowane będą panele oraz dokonanie niezbędnych pomiarów.

  • Podpisanie umowy i wybranie formy finansowania

Następnym etapem współpracy jest podpisanie umowy oraz wybranie sposobu opłacenia inwestycji – spłatę możesz na przykład rozłożyć na wygodne raty. Po zdobyciu kompletu informacji jesteśmy w stanie stworzyć projekt koncepcyjny instalacji oraz określić ilość energii, jaką będzie w stanie wytwarzać. Pamiętaj też, że na swoją instalację możesz otrzymać również dofinansowanie – różne programy dostępne są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm czy gospodarstw rolnych. Nasi specjaliści pomogą Ci w dobraniu najkorzystniejszej formy finansowania oraz dopełnieniu wszelkich formalności.

  • Dostawa komponentów i montaż

Ponieważ oferowane przez nas instalacje projektowane są indywidualnie dla każdego klienta, niezbędne jest zamówienie pasujących do nich komponentów. Kiedy wszystkie elementy są już na miejscu, do pracy przystępuje nasz świetnie wyszkolony zespół monterski – profesjonalny montaż jest gwarancją poprawnego działania instalacji, możesz być więc pewny, że przykładamy dużą wagę do każdego szczegółu tego procesu.

  • Zgłoszenie instalacji

Kiedy Twoja instalacja znajduje się już na swoim miejscu, konieczne jest zgłoszenie jej w zakładzie energetycznym i wymienienie licznika na dwukierunkowy – przygotowaniem stosownej dokumentacji zajmie się nasz dział techniczny.

  • Monitoring instalacji

To jak działają Twoje panele słoneczne bez problemu sprawdzisz za pomocą aplikacji – wszystko, czego potrzebujesz, by cieszyć się stałym dostępem do kompletu informacji to komputer lub smartfon!

  • Pozostajemy w kontakcie

Za opiekę posprzedażową odpowiada nasz dział serwisowy – zyskujesz w ten sposób pewność, że w razie jakichkolwiek problemów z działaniem zakupionej instalacji nie zostaniesz z takimi komplikacjami sam. Utrzymujemy stały kontakt z naszymi klientami, by zadbać o sprawne działanie każdej z wykonanych przez nas instalacji.

Specjalista ds. fotowoltaiki, a tym samym żywa encyklopedia wiedzy z zakresu energii odnawialnej. Ze szczególnym zainteresowaniem wprowadza rozwiązania ekologiczne do firm i gospodarstw rolnych, wierząc że fotowoltaika stanowi najlepszy sposób na zredukowanie kosztów energii elektrycznej. Tworzy treści wyjaśniające kwestie związane z pracą elektrowni słonecznych, doborem oraz eksploatacją komponentów systemów OZE na platformie YouTube. Prywatnie – dumny psi tata.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.