Grant OZE dla spółdzielni i wspólnot

Nowy program dofinansowań dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Dofinansowanie dla spółdzielni i wspólnot do 50% kosztów budowy bądź rozbudowy instalacji fotowoltaicznej oraz zakupu i montażu pompy ciepła to nowy program pod nazwą „Grant OZE”. Przedstawiamy szczegóły. Artykuł będzie aktualizowany.

Kto może skorzystać z dotacji?

Właściciel bądź zarządca budynku wielorodzinnego:

wspólnota mieszkaniowa, spółdzielnia mieszkaniowa, jednostka samorządu terytorialnego, społeczna inicjatywa mieszkaniowa, towarzystwo budownictwa społecznego, osoba fizyczna, spółka prawa handlowego, inna.

Na co można uzyskać dofinansowanie?

Budowa i rozbudowa OZE w częściach wspólnych:

  • zakup i montaż paneli fotowoltaicznych – do 50% dofinansowanie kosztów;
  • rozbudowa instalacji fotowoltaicznej przy zwiększeniu mocy co najmniej o 25% – do 50% dofinansowanie kosztów;
  • zakup i montaż pompy ciepła – do 50% dofinansowanie kosztów;

Ważne, aby inwestycja nie została rozpoczęta przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Dofinansowanie jest przewidziane jako zwrot poniesionych kosztów.

Do kiedy wnioski?

Wnioski można składać do 30 czerwca 2026 r. Jednak, będą rozpatrywane według kolejności wpływu, a przewidziana kwota naboru to ok. 500 mln zł dla całego kraju, więc zalecamy szybkie podejmowanie decyzji i składanie wniosków.

Wniosek o przyznanie grantu – ważne

Ze względu na konieczność załączenia dokumentacji projektowej instalacji do wniosku zalecamy kontakt z dostawcą rozwiązań OZE, takim jak SolarSpot, aby dopełnić wymogów formalnych.

SolarSpot przygotował rozwiązania, które umożliwią klientom pozyskanie finansowania i sprawne składanie wniosków.

Przy wsparciu Fundacji SolarSpot pomożemy w przygotowaniu kampanii informacyjnej na ustalonych zasadach wśród lokatorów budynku w zakresie efektywnego korzystania z energii, do której grantobiorca będzie zobowiązany.

Po stronie SolarSpot projekt prowadzi:

Małgorzata Wróblewska – Business Partner Manager

tel. 514 865 949; m.wroblewska(at)solarspot.com.pl

Zapraszamy do kontaktu.

Interesuje się zrównoważonym rozwojem, śladem węglowym i wykorzystaniem energii odnawialnej w biznesie. Ekonomistka z wykształcenia, do której przemawiają liczby i fakty. Promuje zachowania ekologiczne z pobudek egoistycznych, dla zdrowszego i lepszego świata dla swoich trzech synów.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.