Gramy z radością – eSkarbonka WOŚP!

baner blog WOŚP

Już po raz drugi gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieramy środki na podniesienie standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wspólnymi siłami zadbajmy o to, aby najmłodsi z nas mogli obserwować świat i uczyć się o nim. Dorzuć się do eSkarbonki WOŚP i graj z nami o dobry wzrok dzieci! 

Wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka. Ma szczególne znaczenie dla poprawnego rozwoju dzieci, gdyż w pierwszych latach życia uczą się one głównie poprzez naśladowania. Maluchy dowiadują się o świecie, obserwując innych ludzi i eksploatując swoje otoczenie. Problemy związane ze wzrokiem znacznie utrudniają ten proces, dlatego tak ważne jest szybkie dostrzeżenie ewentualnych nieprawidłowości i rozpoczęcie leczenia. 

Wśród najczęstszych problemów ze wzrokiem, z jakimi borykają się dzieci należy wymienić: jaskrę, zaćmę, wszelkiego rodzaju urazy i nowotwory. Większość z tych schorzeń wymaga przeprowadzenie zabiegu operacyjnego. Niestety, w polskich ośrodkach i poradniach okulistycznych brakuje sprzętu przeznaczonego do diagnostyki małych pacjentów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku bierze sobie za cel poprawę tej sytuacji. 

Do 30 stycznia 2022 r. trwa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy środki na sprzęt wykorzystywany do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Zakupione zostaną między innymi:

  • angiograf do leczenia siatkówczaka – najczęściej występującego nowotworu gałki ocznej u dzieci,
  • oftalmoskopy do badania dna oka,
  • lampy szczelinowe do badania przedniego odcinka oka,
  • synoptofory do pomiary kąta zeza,
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego,
  • tomografia dna oka, 
  • urządzenia OCT do diagnostyki bezinwazyjnej, 
  • mikroskopy i stoły operacyjne. 

Do akcji możesz dołączyć się poprzez naszą eSkarbonkę WOŚP, czyli wirtualną puszkę Wolontariusza.

Kwota nie ma znaczenia – liczy się gest. Graj razem z nami! Graj razem z WOŚP! Wspólnymi siłami wesprzyjmy okulistykę dziecięcą w Polsce!

Twórca treści dotyczącej produkcji i wykorzystania energii odnawialnej. Przygotowuje artykuły związane z branżą fotowoltaiczną, omawia nowinki technologiczne oraz rozwiązania prawne z zakresu OZE. Autor poradników, które dostarczają rzetelnej wiedzy w przystępnej dla każdego formie. Za cel nadrzędny stawia sobie promowanie zachowań proekologicznych, aby przyszłość nas wszystkich malowała się w jaśniejszych barwach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.