Fotowoltaika w SolarSpot. Odpowiadamy na pytania klientów

Fotowoltaika Q&A

Montaż instalacji to poważny krok, a przede wszystkim spory wydatek. Nic więc dziwnego, że przed podjęciem takiej decyzji klienci chcą dowiedzieć się możliwie jak najwięcej o faktycznych korzyściach płynących z paneli słonecznych oraz ich funkcjonowaniu i trwałości.

W SolarSpot bardzo cenimy sobie komunikację nie tylko z osobami, które już są naszymi klientami, ale także tymi, które dopiero rozważają zainwestowanie w fotowoltaikę. Właśnie dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na otrzymane pytania i podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie pozyskiwania energii słonecznej.

Przykładowe pytania klientów:

Jak długo trwa montaż instalacji?

Czas potrzebny na montaż zależy oczywiście od tego, jakiej wielkości jest montowana instalacja – jednak w przypadku domów jednorodzinnych wszystkie prace montażowe jesteśmy w stanie zakończyć już nawet w ciągu 1 lub 2 dni.

Czy instalacja produkuje prąd także zimą?

Tak, fotowoltaika jest sposobem na produkowanie energii elektrycznej przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że możliwości produkcyjne uzależnione są od promieni słonecznych, do których zimą mamy dostęp przez krótszy czas.

Czy instalacja musi znajdować się na dachu?

Nie, chociaż jest to najczęściej wybierane rozwiązanie z powodu dużego nasłonecznienia. Możliwe jest jednak również umiejscowienie instalacji fotowoltaicznej również na gruncie.

Osoby, które chciałyby zdobyć więcej informacji o przebiegu współpracy z SolarSpot oraz samych instalacjach fotowoltaicznych zachęcamy do zapoznania się z naszym działem FAQ. Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania, napisz do nas. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

Specjalista ds. fotowoltaiki, a tym samym żywa encyklopedia wiedzy z zakresu energii odnawialnej. Ze szczególnym zainteresowaniem wprowadza rozwiązania ekologiczne do firm i gospodarstw rolnych, wierząc że fotowoltaika stanowi najlepszy sposób na zredukowanie kosztów energii elektrycznej. Tworzy treści wyjaśniające kwestie związane z pracą elektrowni słonecznych, doborem oraz eksploatacją komponentów systemów OZE na platformie YouTube. Prywatnie – dumny psi tata.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.