Co nowego w fotowoltaice? Przegląd aktualności

co nowego w fotowoltaice

Cała branża związana z odnawialnymi źródłami energii rozwija się bardzo szybko, nie inaczej jest z fotowoltaiką. Regularnie pojawiają się nowe rozwiązania, usprawnienia oraz regulacje prawne związane z korzystaniem z energii słonecznej – dla osób, które nie śledzą z uwagą wszystkich pojawiających się informacji związanych z podobnymi kwestiami, przygotowaliśmy krótki przegląd aktualności.

Drewniana farma fotowoltaiczna

Carayac to francuska miejscowość znajdująca się w regionie Oksytanii, która zyskała ostatnio rozgłos dzięki wyjątkowej inwestycji, jaka realizowana jest na jej terenie. To farma fotowoltaiczna, której konstrukcja stworzona została z drewna dębowego. Zapowiadana moc instalacji to 250 kW – celem projektu jest nie tylko wytwarzanie zielonej energii, ale też zapewnienie zatrudnienia w regionie.

Szczegóły dotyczące opłaty mocowej

To, że od 2021 roku konsumentów zacznie obowiązywać opłata mocowa, która podniesie koszty prądu, było wiadome już od jakiegoś czasu, teraz jednak Urząd Regulacji Energetycznej określił godziny, które będą uwzględniane w czasie wyliczania wysokości opłaty. Termin na poinformowanie przez urząd o wysokości stawki opłaty mocowej to koniec listopada 2020 roku.

Rozwiązanie dla elektromobilności

E-taryfa dla pojazdów elektrycznych – to najnowsze rozwiązanie mające ułatwiać korzystanie z pojazdów elektrycznych i zachęcać do wyboru rozwiązań sprzyjających środowisku w zakresie mobilności. To m.in. prostszy montaż ładowarek dla e-samochodów w budynkach wielorodzinnych czy ułatwienia dostępne dla usług polegających na wynajmowaniu aut elektrycznych.

Powyższe kwestie omawiamy również w drugim odcinku naszej serii na kanale YouTube firmy SolarSpot – zapraszamy do jego obejrzenia! A osoby zainteresowane omówieniem konkretnych korzyści, jakie może zaoferować im fotowoltaika, zachęcamy do kontaktu – spotkanie z naszym doradcą to świetna okazja do zadania nurtujących pytać oraz zaplanowania najkorzystniejszej w Twoim przypadku inwestycji.

Specjalista ds. fotowoltaiki, a tym samym żywa encyklopedia wiedzy z zakresu energii odnawialnej. Ze szczególnym zainteresowaniem wprowadza rozwiązania ekologiczne do firm i gospodarstw rolnych, wierząc że fotowoltaika stanowi najlepszy sposób na zredukowanie kosztów energii elektrycznej. Tworzy treści wyjaśniające kwestie związane z pracą elektrowni słonecznych, doborem oraz eksploatacją komponentów systemów OZE na platformie YouTube. Prywatnie – dumny psi tata.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.