Ciekawostki na temat fotowoltaiki, które zaskoczą każdego

ciekawostki na temat fotowoltaiki

Odnawialne źródła energii, a w szczególności fotowoltaika, nadal są sporą nowością na polskim rynku energetycznym – nic więc dziwnego, że związanych jest z nimi wiele faktów, która mogą zaskakiwać. Oczywiście dla osób rozważających zakup własnej instalacji najciekawszą informacją jest bez wątpienia kwestia ceny, wydajności oraz możliwych do osiągnięcia oszczędności. Wszystkie te tematy są przez nas często poruszane zarówno w artykułach blogowych, jak i filmach na naszym kanale YouTube – dzisiaj chcemy jednak podzielić się z Wami ciekawostkami na temat fotowoltaiki, które mogą zaskoczyć nawet te osoby, dla których energia z promieni słonecznych nie jest niczym nowym.

Fotowoltaika – ciekawostki, które Cię zaskoczą

#1 

Dużo mówi się o możliwości otrzymania dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej, a jednym z najpopularniejszych programów finansowania jest bez wątpienia rządowy program Mój prąd – czy wiesz jednak, że w ramach tego programu środki na własną instalację słoneczną otrzymało już ponad 60 tysięcy inwestorów? To ogromna liczba, nie wyczerpuje ona jednak dostępnych środków – do wykorzystania w dalszym ciągu zostaje 747 milionów złotych.

#2

Produkcja prądu z odnawialnych źródeł energii z każdym mijającym rokiem zyskuje w Polsce na popularności – czy wiesz jednak, że według obecnych szacunków już w roku 2030 nawet 40% energii produkowanej w naszym kraju ma pochodzić z takich źródeł? Na to, czy te przewidywania się spełnią, masz wpływ również Ty – wystarczy, że podejmiesz decyzję o zakupie instalacji, o dobranie właściwych rozwiązań i dopełnienie formalności zadbamy my!

#3

Nie sposób przecenić wpływu Słońca na otaczający nas świat, jednak jego faktyczne możliwości są tak ogromne, że często trudno nam je sobie wyobrazić. Promienie słoneczne zasilają w energię elektryczną coraz większą liczbę domów, firm i gospodarstw – czy wiesz jednak, że wystarczy 60 minut, by na naszą planetę dotarła wystarczająca ilość promieni słonecznych do wyprodukowania energii elektrycznej pokrywającej zapotrzebowanie całej ludzkości przez rok? W promieniach słońca kryje się więc ogromny potencjał energetyczny – by z niego skorzystać, potrzebujesz tylko własnej instalacji!

#4

Fotowoltaika zyskuje nowych użytkowników na całym świecie – czy wiesz jednak, że połowa mocy zainstalowanych na świecie instalacji fotowoltaicznych znajduje się w Niemczech? Powodem niezwykłej popularności tego rozwiązania za naszą zachodnią granicą są wieloletnie programy propagujące inwestycje w zieloną energię oraz programy prosumenckie. Podobne możliwości finansowania oraz korzystania z systemu prosumenckiego pojawiły się w ostatnich latach w Polsce, liczymy więc, że przyniosą podobne efekty i wzrost zainteresowania fotowoltaiką.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zarówno o powyższych ciekawostkach, jak i poznać jeszcze inne podobne informacje – zachęcamy do obejrzenia odcinka omawiającego takie zagadnienia na naszym kanale YouTube.

A osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej nie tylko o ciekawostkach, ale też o korzyściach, jakie może zaoferować im fotowoltaika, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi eksperci z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą najlepsze rozwiązania!

Specjalista ds. fotowoltaiki, a tym samym żywa encyklopedia wiedzy z zakresu energii odnawialnej. Ze szczególnym zainteresowaniem wprowadza rozwiązania ekologiczne do firm i gospodarstw rolnych, wierząc że fotowoltaika stanowi najlepszy sposób na zredukowanie kosztów energii elektrycznej. Tworzy treści wyjaśniające kwestie związane z pracą elektrowni słonecznych, doborem oraz eksploatacją komponentów systemów OZE na platformie YouTube. Prywatnie – dumny psi tata.

Masz pytania?

Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.