Fotowoltaika na halach namiotowych

FOTOWOLTAIKA NA HALACH NAMIOTOWYCH

Hale namiotowe wykorzystywane są w wielu branżach, ponieważ ze względu na charakterystykę poszczególnych modeli mogą pełnić bardzo różne funkcje. Przedsiębiorcom i rolnikom pozwalają na szybkie powiększenie dostępnej przestrzeni magazynowej, której postawienie, uruchomienie i utrzymanie jest korzystne pod względem ekonomicznym. Jednocześnie świetnie sprawdzają się jako hale sportowe czy hale produkcyjne, ponieważ dostarczają dużą i łatwą w zagospodarowaniu powierzchnię.

Hala namiotowa to inwestycja, która będzie nam służyć przed długie lata. pozwalająca Warto jednak mieć na względzie, że duża przestrzeń wymaga dużej ilości energii elektrycznej wykorzystywanej do oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji czy wentylacji, a także do zasilanie wszystkich zamontowanych w środku urządzeń i systemów. Dla zapewnienia pełnej funkcjonalności hali niezbędne jest efektywne i tanie źródło energii elektrycznej, takie jak panele fotowoltaiczne.

Fotowoltaika na halach namiotowych to innowacyjne rozwiązanie, które powstało w wyniku współpracy SolarSpot z producentem hal namiotowych, firmą Pol-Plan. W ten sposób możemy stworzyć projekty idealnie dopasowane do wymagań hal namiotowych, dostarczając stabilną, dobrze dociążoną i umocowaną konstrukcję, która dostarczać będzie darmowej energii na potrzeby prowadzonej działalności.

Obejrzyj instalacje, które już generują oszczędności

DLACZEGO FOTOWOLTAIKA NA HALACH NAMIOTOWYCH SIĘ OPŁACA?

Inwestowanie w odnawialne źródła energii (OZE) nie jest przejściową modą ani alternatywą jedynie dla fanów zielonych rozwiązań. Produkowanie prądu z promieni słonecznych, po czym wykorzystywanie jej do zasilania urządzeń i systemów elektrycznych wykorzystywanych jest doskonałym sposobem na obniżenie kosztów w każdego rodzaju biznesie. Fotowoltaika na halach namiotowych jest szczególnie opłacalna w branżach energochłonnych, np. produkcji czy transporcie, ponieważ przynosi oszczędności oraz większa niezależność energetyczną.

Korzyści dla Twoich finansów

Energia słoneczna jest w pełni darmowym źródłem energii. Sięgnięcie po nią, aby zaspokoić potrzeby energetyczne Twojego biznesu, pozwoli Ci generować oszczędności, które możesz następnie zainwestować w rozwój swojej działalności.

Korzyści dla Twojego wizerunku

Ekologia ma coraz większe znaczenie w biznesie, dlatego na sukces mogą liczyć wyłącznie te firmy, które dbają o środowisko naturalne. Inwestując w fotowoltaikę na dachu hali namiotowej, poprawisz swój wizerunek, a tym samym poniesiesz wartość swojej marki.

Korzyści dla Twojego rozwoju

Samowystarczalność energetyczna zwiększa bezpieczeństwo Twojej firmy. Produkujesz prąd niezależnie od zewnętrznego operatora, dlatego omijają Cię wszelkiego typu podwyżki cen energii. Zyskujesz stabilność, która sprzyja rozwojowi Twojego biznesu.

Pytania najczęściej zadawane przez klientów

FOTOWOLTAIKA – HALE NAMIOTOWE

W branży odnawialnych źródeł energii działamy już od lat i doskonale rozumiemy, że każda sytuacja jest inna, dlatego wymaga indywidualnego podejścia. Właśnie dlatego nie oferujemy rozwiązań uniwersalnych, tylko każdy projekt zaczynamy od zera – to nasze doświadczenie oraz chęć odpowiedzenia na konkretne potrzeby użytkowników doprowadziła do powstania innowacyjnej oferty w zakresie fotowoltaiki, czyli instalacji dostosowanej do potrzeb namiotów magazynowych!

Każdy projekt tworzymy na podstawie rzeczywistego zapotrzebowania na energię, a przy tym tworzymy szansę na rozbudowanie systemu wraz z rozwojem Twojej firmy. Montaż instalacji fotowoltaicznej na hali namiotowej realizujemy zgodnie z wymaganiami danej powierzchni, dbając o odpowiednie usytuowanie i umocowanie konstrukcji, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo oraz wieloletnią pracę elektrowni.

Instalacje na namiotach magazynowych to nowe rozwiązanie na rynku, które powstało we współpracy naszych specjalistów ds. projektowania instalacji i montażu modułów fotowoltaicznych z firmą Pol-Plan – cenionym na całym świecie producentem i wykonawcą najwyższej jakości hal namiotowych.

MONTAŻ INSTALACJI NA HALI NAMIOTOWEJ

W miejscowości Neuhofen an der Ybbs w Austrii stanęła wykonana przez firmę Pol-Plan hala o wymiarach 10x20x4,2m. Projekt został dostosowany do potrzeb inwestora – w tym przypadku w hali działać będzie warsztat samochodowy – z wydzieleniem przestrzeni administracyjnej oraz warsztatowej. Cała konstrukcja została wzmocniona w taki sposób, aby była w stanie sprostać zarówno wymaganiom lokalnych warunków atmosferycznych, czyli obciążeniom wiatrowym i śnieżnym, jak i obciążeniu wynikającemu z zamontowania na jej dachu paneli słonecznych.

Instalacja składa się z 36 modułów fotowoltaicznych firmy Risen o łącznej mocy wynoszącej 14,76 kWp, co pozwala na produkcję wystarczającej ilości prądu na pokrycie codziennego zapotrzebowania warsztatu. Panele fotowoltaiczne umieściliśmy na specjalnym stelażu umieszczonym nad plandeką stanowiącą dach hali. W trakcie prac projektowych uwzględniliśmy nie tylko zapotrzebowanie na prąd oraz nośność hali, ale również poziom nasłonecznienia poszczególnych części dachu – dzięki temu rozmieszczenie paneli zostało rozplanowane tak, aby zagwarantować maksymalną wydajność.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić!
Umów się na darmową analizę: Wypełnij formularz  UMÓW WIZYTĘ EKSPERTA

  Wypełnij formularz kontaktowy

  SPOTKANIE

  Nasz ekspert ds. fotowoltaiki skontaktuje się z Tobą w celu uzgodnienia terminu spotkania

  OFERTA

  Na podstawie zebranych informacji przedstawimy ofertę realizacji instalacji

  REALIZACJA

  Wykonamy instalację i zaczniesz oszczędzać!

  PROFESJONALNA OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

  Monitorujemy działanie Twojej instalacji 24/7

  Masz pytania?

  Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.