Folie grzewcze

Jeśli szukasz sposobu na tanie, wygodne i korzystne dla środowiska ogrzewanie domu czy firmy, folie grzewcze będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nie tylko łączą w sobie wszystkie te cechy, ale także stanowią stabilne źródło ciepła, które wyróżnia się wysoką wydajnością i niską awaryjnością. Niezależnie od rodzaju budynku oraz rodzaju montażu (na ścianie, suficie czy podłodze) folia grzewcza gwarantuje wysoki komfort cieplny dla osób przebywających we wnętrzach.

Co więcej, ich wybór jest ukłonem w stronę środowiska, ponieważ zasilanie folii grzewczej za pomocą energii elektrycznej nie powoduje emisji CO2 do atmosfery. Jeśli połączysz ten rodzaj ogrzewania z fotowoltaiką, korzyści będą jeszcze większe. Panele fotowoltaiczne wyprodukują energię elektryczną potrzebną do zasilenia folii grzewczej, co zmniejszy wydatki związane z ogrzewaniem, dając odetchnąć Twojemu portfelowi.

CO TO JEST FOLIA GRZEWCZA?

Folia grzewcza to elastyczny grzejnik, który wykorzystuje promieniowanie podczerwone do emisji ciepła. Rozchodzące się fale cieplne w naturalny sposób rozprowadzają ciepło po pomieszczeniu, bezpośrednio ogrzewając znajdujące się w nim obiekty, a w efekcie podnosząc panującą w pokoju temperaturę do komfortowego poziomu. Folia na podczerwień wykonana jest ze specjalnie dobranego węgla połączonego z masą aluminiową – jest to warstwowa konstrukcja o ściśle dopasowanych parametrach termicznych. To łatwe w montażu i trwałe rozwiązanie, które oferuje jeszcze większą wydajność niż maty grzewcze na podczerwień, ponieważ do ogrzewania wykorzystuje całą swoją powierzchnię, więc zapewnia mniejsze zużycie energii i większe oszczędności!

FOLIE GRZEWCZE Z SOLARSPOT

W SolarSpot zapewniamy dopasowanie systemu ogrzewania do potrzeb budynku, dobór właściwej mocy instalacji, dostarczenie wysokiej jakości komponentów oraz montaż przez certyfikowaną ekipę monterską. Nasze doświadczenie w tym zakresie zapewnia bezpieczną i bezproblemową instalację nowego źródła ciepła. Oferowana przez nas folia na podczerwień to wysokiej jakości produkt, który skutecznie ogrzewa pomieszczenia zarówno o małej, jak i dużej powierzchni – to rozwiązanie, które polecamy zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

Działamy na terenie całego kraju, dlatego z naszej oferty możesz korzystać niezależnie od miejsca zamieszkania. Wystarczy, że umówisz spotkanie z naszym doradcą, by poznać szczegóły oferty i wybrać najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązania!

FOLIA GRZEWCZA NA PODCZERWIEŃ – GDZIE MONTOWAĆ?

 • Efektywność i wydajność folii na podczerwień sprawia, że świetnie sprawdzi się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale też w sklepach czy biurach.
 • Aby zapewnić komfort cieplny, wystarczy dopasować moc urządzenia do wielkości pomieszczenia.
 • Folia grzewcza wyróżnia się na rynku ze względu na swoją wszechstronność – mimo że najczęściej wykorzystywana jest ogrzewanie podłogowe na podczerwień, równie dużo korzyści niesie folia grzewcza na ścianę lub sufit.
 • Montując podłogową folię grzewczą, należy zwróć uwagę na rozkład pomieszczenia i planowane umeblowanie – nie umieszczaj folii pod stałą zabudową i meblami bez nóżek, które znajdują się bezpośrednio na podłodze.
 • W przypadku ściennej folii grzewczej wybieraj tylko te ściany, które nie są i nie będą zabudowane w przyszłości.
 • Dla osiągnięcia optymalnego efektu, folia grzewcza powinna być montowana w całym pomieszczeniu – np. pokrycie całej podłogi (z wyjątkiem miejsc, które uniemożliwiają montaż). W ten sposób ciepło będzie rozchodzić się równomiernie, więc szybko ogrzejesz cały pokój.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OGRZEWANIE FOLIĄ GRZEWCZĄ?

TANIE ŹRÓDŁO CIEPŁA

Nie tylko początkowy koszt inwestycji jest niższy niż w przypadku alternatywnych systemów grzewczych, ale też samo ogrzewanie budynku folią grzewczą jest dużo tańsze niż tradycyjne źródła ciepła na paliwa stałe.

NIE ZAJMUJE CENNEGO MIEJSCA

Folia grzewcza pod panele, na ścianę czy sufitowa to rozwiązanie, które pozostawia Ci swobodę dowolnej aranżacji wnętrza – nie ma tu miejsca na nieestetyczne grzejniki, które uniemożliwiają wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni.

WYDAJNE OGRZEWANIE

Dzięki dobraniu optymalnej mocy do wielkości pomieszczenia możliwe jest szybkie i równomierne rozprowadzenie ciepła i osiągnięcie satysfakcjonującej temperatury przy stosunkowo niskim zużyciu energii.

KORZYŚCI ZDROWOTNE

Ogrzewanie pomieszczeń często prowadzi do wysuszania się powietrza, co jest szczególnie niekorzystne dla alergików – fale podczerwieni działają jednak inaczej, ogrzewając bezpośrednio obiekty znajdujące się w pokoju, więc nie powodują tego problemu.

ŁATWA EKSPLOATACJA

Folia grzewcza jest praktycznie bezobsługowa - wystarczy zapewnić źródło zasilania i zadbać o właściwe ustawienia temperatury, a komfortowe warunki cieplne są osiągana automatycznie.

KOMFORT UŻYTKOWANIA

Ogrzewanie podczerwienią to gwarancja wysokiego poziomu komfortu poprzez szybkie osiągnięcie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Z kolei folia grzewcza na podłogę ogrzewa również powierzchnię, po której stąpasz.

KORZYŚCI DLA ŚRODOWISKA

Ponieważ folia grzewcza do wytwarzania ciepła nie wykorzystuje paliw stałych, nie wytwarza też zanieczyszczeń – jest to rozwiązanie dobre nie tylko dla Twoich finansów, ale też dla planety.

FOLIE GRZEWCZE NA PODCZERWIEŃ – DOFINANSOWANIE

Program Czyste Powietrze stawia sobie za cel poprawę jakości powietrza, dlatego oferuje dofinansowania dla inwestycji w nowoczesne źródła ciepła, a w tym wymianę starych systemów ogrzewania na nowe, bardziej efektywne i mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego. Możliwa do uzyskania kwota dotacji zależy od rodzaju dokonanej modyfikacji oraz dochodów inwestora, jednak zawsze zapewnia obniżenie kosztów i przyspiesza zwrot z inwestycji.

Dzięki dofinansowaniom wymiana starego ogrzewania na folie grzewcze zasilane energią elektryczną staje się jeszcze bardziej opłacalna, a Ty zyskujesz dodatkowe korzyści poza oszczędnościami wynikającymi z obniżenia kosztów utrzymania. Jeśli nie jesteś pewny, na jakie dofinansowanie możesz liczyć – nie martw się. Eksperci z zespołu SolarSpot pomogą znaleźć dostępne dla Ciebie rozwiązania i udzielą wsparcia w ubieganiu się o przyznanie środków.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić!
Umów się na darmową analizę: Wypełnij formularz  UMÓW WIZYTĘ EKSPERTA

  Wypełnij formularz kontaktowy

  SPOTKANIE

  Nasz ekspert ds. fotowoltaiki skontaktuje się z Tobą w celu uzgodnienia terminu spotkania

  OFERTA

  Na podstawie zebranych informacji przedstawimy ofertę realizacji instalacji

  REALIZACJA

  Wykonamy instalację i zaczniesz oszczędzać!

  PROFESJONALNA OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

  Monitorujemy działanie Twojej instalacji 24/7

  Masz pytania?

  Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.